کد خبر: ۱۲۸۰۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۴ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷
معاون اول رئیس‌جمهور در شیراز:
معاون اول رئیس‌جمهور از اختصاص 2 میلیارد دلار از محل فاینانس برای تکمیل خطوط متروی کلان‌شهرها خبر داد.
بیان دستاوردها به‌هیچ‌عنوان به معنای نبود مشکلات نیست/ اختصاص 2 میلیارد دلار به متروی کلان‌شهرها
به گزارش شیرازه، اسحاق جهانگیری در آئین بهره‌برداری از فاز نخست ایستگاه مترو امام حسین (ع) شیراز گفت: افق کشور روشن است و تیرگی و ناامیدی در مقابل ایران اسلامی وجود ندارد.

این مقام مسؤول با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه خاورمیانه بیان داشت: ایران در این منطقه پرآشوب، از ثبات و امنیت بی‌نظیری برخوردار است و لنگرگاه امنیت منطقه محسوب می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: تمام اتفاقاتی که در منطقه خاورمیانه روی می‌دهد با هدف بر هم زدن آرامش ایران است اما کشورهایی که در مورد ما کج‌فهمی دارند باید بدانند که اگر کوچک‌ترین خدشه‌ای به امنیت ایران وارد شود، کشورهای آنان نیز امن نخواهد بود.

وی با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی و لزوم حفظ دستاوردهای انقلاب نیز گفت: امروز ایران با سرافرازی وارد یک دنیای جدید شده است به‌طوری‌که تلویزیون ایران به طور شفاف سخنان مقامات آمریکایی را مبنی بر عدم برگزاری چهل‌سالگی انقلاب پخش می‌کند و هیچ ابایی از آنان نداریم.

جهانگیری با بیان اینکه دشمنان انقلاب برای سرنگونی نظام تمام برنامه‌های خود را هماهنگ کرده بودند، افزود: این کشور همواره در شرایط سخت از حمایت پروردگار جهانیان بهره‌مند بوده و در آستانه 40 سالگی انقلاب در روز 22 بهمن نیز یک‌بار دیگر مستکبران عالم باید در برابر ایران سرافراز سر تعظیم فرود آورند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه مشکلات را نمی‌توان انکار کرد، بیان داشت: ما مکلف به اعلام و تبلیغ خدمات انقلاب در طول این 40 سال هستیم اما بیان دستاوردها به‌هیچ‌عنوان به معنای نبود مشکلات نیست.

وی ادامه داد: امروز مردم مشکلاتی دارند و شرایط اقتصادی سخت است اما شرایط سخت فعلی به معنای بن‌بست نیست بلکه شرایطی است که باید از دل آن، راه عبور از تنگناها را ایجاد کرد. 

جهانگیری افزود: امروز هنر مسؤولان این است که اعتماد مردم را بازسازی و آن‌ها را امیدوار کنند، البته ضعف‌هایی وجود دارد که به آن‌ها اعتراف می‌کنیم؛ گاهی تصمیم‌های اشتباهی گرفته‌ایم گرچه نیت بر این بوده که تصمیم‌هایی برای کمک به پیشرفت کشور گرفته شود. 

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های بسیار استان فارس در عرصه‌های گوناگون گفت: این استان قابلیت حل مشکلات استان‌های دیگر را نیز دارد.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین ظرفیت فارس، نیروی انسانی متخصص و توانمند این خطه است که قادر به ایجاد تحول در این استان و منطقه هستند.

این مقام مسؤول با اشاره به مشکلات موجود در استان فارس نیز گفت: در بحث مشکل کشاورزان و استمهال وام‌ها، دولت مصوبه‌ای دارد که با اجرایی شدن آن بخشی از مشکلات کشاورزان زحمت‌کش مرتفع خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور از گرفتن فاینانس راه‌آهن شیراز-بوشهر توسط کشور چین در شورای اقتصاد خبر داد.

 جهانگیری مشکل تالاب‌ها و آب را از دغدغه‌های جدی استان فارس دانست و افزود: این مسائل در دستور کار شورای عالی آب کشور قرار گرفته است. 

وی همچنین افتتاح سه طرح بزرگ کلان‌شهر شیراز که امروز در این شهر گشایش یافت را در شرایط سخت اقتصادی کاری بزرگ دانست و گفت: هر سه طرح کاری بزرگ بود چراکه با سرعت در شرایطی که کشور با بحران مالی روبه‌رو بود، گشایش یافت.

معاون اول رئیس‌جمهور در گشایش ایستگاه امام حسین(ع) خط یک متروی شیراز، از اختصاص 2 میلیارد دلار از محل فاینانس برای تکمیل خطوط متروی کلان‌شهرها خبر داد و با بیان اینکه امید است از این مبلغ به متروی شیراز نیز اختصاص یابد، اظهار داشت: پیش از انقلاب هیچ‌کدام از شهرهای ایران مترو نداشت اما امروز کلان‌شهرهای ما ازجمله شیراز از این خدمت بزرگ برخوردار هستند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: