کد خبر: ۱۲۸۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۴ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
معاون وزیر کشور در شیراز:
جمالی نژاد معاون وزیر کشور گفت: با توجه به محدودیت های مالی دولت برای کمک به شهرداری ها، این نهادهای عمومی غیر دولتی باید بیشتر از قبل در زمینه شناسایی درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذار برنامه ریزی کنند.
به گزارش شیرازه، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شهرداری ها با ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری علاوه بر کسب درآمد پایدار می توانند به اشتغال زایی و رونق فضای کسب و کار در شهر هم کمک کنند.

 مهدی جمالی نژاد که جمعه سوم اسفند از پروژه های عمران شهری شهرستان سپیدان فارس شامل شهرداری های اردکان، هماشهر و بیضا بازدید می کرد افزود: وجود جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد در شهرستان سپیدان برای جذب گردشگر و طبیعت خاص این منطقه که در هر فصل، آب و هوایی متنوع دارد، این ظرفیت را دارد که تعداد گردشگران این منطقه را به چند برابر افزایش دهد.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت های مالی دولت برای کمک به شهرداری ها، این نهادهای عمومی غیر دولتی باید بیشتر از قبل در زمینه شناسایی درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذار برنامه ریزی کنند.

جمالی نژاد اظهار کرد: جذب گردشگر نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم است و شهرستان سپیدان و شهر اردکان(مرکز این شهرستان) ظرفیت های بالایی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد تا به یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور تبدیل شود.

معاون وزیر کشور گفت: بنابراین در وضعیت کنونی که تقویت زیرساخت های گردشگری به عنوان منبع مالی پایدار می تواند شهرداری ها را از بحران اقتصادی با موفقیت عبور دهد، ابعاد مختلف توسعه گردشگری شهری باید بیش از قبل مورد توجه شهرداران و شوراها قرار گیرد تا با تغییر نگاه، تولید درآمد در شهرداری ها نهادینه شود.

وی افزود: حمایت از گردشگری شهری و روستایی از اولویت های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور است و تلاش می کنیم برخی موانع حقوقی و مشکلات پیش روی این توسعه و همچنین سرمایه گذاری در این مبحث را درهمکاری با سایر دستگاه ها رفع کنیم تا به رونق گردشگری خللی وارد نشود.
جمالی نژاد اظهار کرد: شهرداری ها و دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا در همفکری با استانداری ها و ادارات استانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می بایست بطور جدی وارد عرصه برنامه ریزی های اصولی و دقیقی برای تقویت زیرساخت های صنعت گردشگری شهری و روستایی شوند.
وی اضافه کرد: ایجاد مجتمع های رفاهی- اقامتی و بازارچه های محلی برای ارایه محصولات بومی و صنایع دستی، توسعه بوم گردی و کویرگردی، ایجاد پیاده راه ها و معابر ویژه برای دوچرخه سواران با هدف ایجاد درآمد پایدار و اشتغال باید مدنظر باشد.
جمالی نژاد بیان کرد: توسعه گردشگری شهری نیازمند نگاه های جدید مدیریتی، رویکرد انسان محور در پروژه های شهری، برنامه ریزی برای اطلاع رسانی همه جانبه و کارآمد و حضور موثر در فضای مجازی، تقویت و ایجاد زیرساخت های گردشگری شهری با بهره گیری از مشارکت ها و منابع مردمی و صاحبان ایده های خلاقانه و استارت آپ ها و حضور جوانان شهرها در این حوزه است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین در بازدید از پروژه های عمران شهری شهرداری های اردکان، هماشهر و بیضا بر ضرورت تکمیل طرح های نیمه تمام و عدم آغاز طرح های جدید، توجه به جذب سرمایه گذار، تقویت رویکرد انسان محور در پروژه ها و برنامه ریزی برای تقویت و ایجاد زیرساخت های گردشگری شهری تاکید کرد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: