کد خبر: ۱۲۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
قبیله‌ای بادیه نشین در شمال غربی کشور مصر برای تعیین گناهکار یا بیگناه بودن مجرم، از روش بسیار عجیب و باورنکردنی استفاده می‌کنند.
این کفگیرجادویی قویترین دروغ‌سنج است!+عکسشیرازه: آیایداه یک قبیله بادیه نشین در شمال غربی مصر و دروغ سنج آن‌ها، روایت قدیمی است که برای تعیین اینکه آیا یک مظنون در یک جرم بیگناه یا گناهکار است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها باید در حضور مقامات قبیله‌ای یک قاشق که در آن فلزات داغ ریخته اند را لیس بزند و اگر زبان آن‌ها به صورت تلخ باشد، آن‌ها گناهکار هستند، اگر اینگونه نباشد بی گناه خوانده می‌شوند.

این مراسم در کشور‌هایی مانند اردن و عربستان سعودی ممنوع است، اما در مصر همچنان اجرا می‌شود، گرچه گروه‌های مذهبی در کشور آفریقایی آن را خلاف باورهایشان می‌دانند.

مظنونان مجبور بودند یک قاشق داغ را برای اثبات بیگناهی خود لیس بزنند تا حقیقت دروغ و راستگویی آن‌ها روشن شود. پایه و اساس این حکم، این است که یک شخص دروغ گو عصبی است و دارای دهان خشک است، بنابراین زبان آن‌ها توسط فلز گرم خواهد سوخت، اما اگر آن‌ها بی گناه باشند، چنین اتفاقی نخواهد افتاد به این دلیل که بزاق روی زبان آن‌ها در برابر فلز قرمز داغ محافظت می‌کند. با این حال، مخالفان این مراسم ادعا می‌کنند که این طور نیست و این آیین نه تنها موجب آسیب فیزیکی به مظنونان است، بلکه اغلب منجر به محکومیت آن‌ها می‌شود، حتی اگر آن‌ها واقعا بی گناه باشند
رکنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: