کد خبر: ۱۲۸۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز:
رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز گفت: مبارزه با فساد و فرآیندسازی در این سازمان بجای سلیقه محوری ماندگارترین کار بود، امیدوارم که این زحمت هایی که کشیده شد در مدیریت های بعدی به حاشیه رانده نشود و ادامه پیدا کند.
به گزارش شیرازه، جهانبخش میرزاوند رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز در حالی از مسئولیت خود خداحافظی کرد که در آستانه سال نو قرار داریم و به تازگی هفته درختکاری را پشت سر گذاشته ایم.

تغییر و تحول های یکباره در جایگاه های مدیریتی گویی تبدیل به مشکلی لاینحل در کشور شده که البته استان فارس و کلانشهر شیراز نیز فارغ از این موضوع نبوده و نیست، تا فردی بخواهد وظایف خود و محیطی که در آن باید خدمت کند را بشناسد باید از مسئولیت خود خداحافظی کند، در جایی دیگر مشغول شود و یا کلا از مدیریت کناره گیری کند.

چندروز قبل از هفته درختکاری بود که نشست مشترک رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و رئیس منابع طبیعی استان فارس پیرو هفته درختکاری برگزار شد و تا آن روز خبری از تغییر مدیریت سازمان سیما و منظر شهرداری شیراز نبود؛ از طرفی نیز شیراز کلانشهری است که به دلیل جاذبه های زیارتی، فرهنگی، ادبی و غیره که دارد همواه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری بوده لذا آماده سازی این شهر برای رفتن به استقبال نوروز موضوع مهمی است که بایستی به نحو احسن به سرانجام برسد.

این تغییر دقیقا در زمانی که تنها یک هفته دیگر برای آغاز سال نو باقی مانده و البته شهردار شیراز نیز در سفر بسر می برد جای سوال داشت که این موضوع را از میرزاوند رئیس سابق! سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری جویا شدیم؛ وی دلایل مختلفی را بیان کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

میرزاوند خدمت در شیراز را توفیقی برای خود دانست و گفت: خدمت در شهر خودم افتخاری برای من بود که این توفیق از من سلب شد.

وی با بیان اینکه عضو هیئت مدیره انجمن خاک شناسی ایران بودم و ما سالها بود که به دنبال تدوین و تصویب قانون خاک کشور بودیم، به بیانات رهبری درخصوص بحران خاک اشاره کرد و اظهار داشت: ما در کشور بحران آب داریم اما بحران خاک نداریم در حالی که می توانیم آب را از جای دیگر منتقل و شیرین کنیم اما اگر خاک آلوده شود و یا آن را از دست بدهیم نمی توانیم هیچ کاری بکنیم.

رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز گفت: حفظ و مدیریت پایدار خاک یکی از کارهای اساسی برای داشتن یک تولید و توسعه پایدار است لذا ما تلاش کردیم تا بالاخره قانون خاک در این مجلس تصویب و نهایی شد.

میرزاوند با بیان اینکه لازم بود در حوزه خاک مدیریت پایدار داشته باشیم و برای این موضوع، نیاز به جایگاه اجرایی اداری در چارت تشکیلاتی وزارت کشاورزی بود، اذعان داشت: امسال با تلاشی که صورت گرفت این جایگاه با موافقت وزیر تعریف و مشخص شد.

وی افزود: مجموعه متخصصین حوزه خاک در دانشگاه، پژوهشگاه ها و حوزه اجرایی به بنده تکلیف کردند تا این مسئولیت را برعهده بگیرم لذا من در برابر یک تکلیف ملی و کشوری جهت خدمت به کل کشور قرار گرفتم.

لازم به ذکر است که معارفه میرزاوند در هجدهم اسفندماه صورت گرفت و وی هم اکنون مدیریت کل خاک وزارت کشاورزی را بر عهده دارد.

رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در آستانه نوروز قرار داریم اما به دلیل اینکه تجربه سال گذشته را داشتیم، از تیرماه سال جاری برای آماده کردن شهر جهت ایام نوروز تلاش کردیم و ۹۹ درصد کارهای ما برای عید تمام شده است، اذعان داشت: تمامی کارهای لجستیکی، پشتیبانی و تعمیر انجام شده است و من با اطمینان خاطر اعلام می کنم که اگر شهر را برای عید آماده نکرده بودیم هرگز مسئولیت جدید را نمی پذیرفتم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر عضویت کشور ما در سازمان های بین المللی در یک شرایط ویژه ای قرار دارد، اعلام کرد: مدتها بود که نماینده ایران در شاخه جهانی انجمن خاک استعفا داده بود و مجمع جهانی هم در فروردین ماه ۹۸ در مصر برگزار می شود و بایستی یک نفر از ایران برای شرکت در این اجلاس معرفی می شد لذا تا بنده معارفه نمی شدم و در آن وزارتخانه کد نمی گرفتم نمی توانستند من را معرفی کنند.

میرزاوند هم اکنون به عنوان نماینده ایران در فائو یا سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد نیز معرفی شده است.

به گزارش شیرازه، توقع می رفت آخرین نشست خبری مدیرسازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز در سازمانی که مشغول به خدمت بود برگزار شود اما در کمال تعجب، این جلسه در یک مهدکودک! برگزار شد.

میرزاوند در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین عملکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در زمان مدیریت خود پرداخت و گفت: طی یک سال گذشته که مسئولیت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز را بر عهده داشتم، یکی از افتخارات من همکاری با شهردار فعلی شیراز بود و معتقدم که باید قدر یک مدیر خوشفکر را بدانیم و با نقدهای منصفانه تلاش کنیم که یک کار کارشناسی و منطقی شکل بگیرد.

رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای شبز شهری شیراز در پاسخ به اینکه ماندگارترین کاری که در این دوره مدیریت خود انجام دادید چه بود، تصریح کرد: مبارزه با فساد و فرآیندسازی در این سازمان بجای سلیقه محوری ماندگارترین کار بود، امیدوارم که این زحمت هایی که کشیده شد در مدیریت های بعدی به حاشیه رانده نشود و ادامه پیدا کند.

وی تاکید داشت: در زمان خدمت خود منافع شهر را به منافع شخص ترجیح دادم.

میرزاوند درخصوص المان های نوروزی با بیان اینکه بیش از 450 طرح در فراخوان المان های نوروزی به سازمان ارسال شد، اعلام کرد: ارزیابی طرح هایی که دریافت کردیم انجام شده که سال آینده در هفته شیراز رونمایی خواهد شد.

رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای شبز شهری شیراز در ادامه به پارک مینیاتوری شیراز اشاره کرد و گفت: تمام تلاش ما این بود که این پارک منحصربفرد و ویژه خود شیراز باشد نه اینکه از دیگر شهرها کپی برداری صورت گیرد لذا در این پارک المان های تاریخی و مذهبی کلانشهر شیراز قرار خواهد گرفت.

به گزارش شیرازه، پارک گلهای شیراز آماده بهره برداری و افتتاح بود اما ظاهرا به دلیل تغییر ناگهانی مدیریت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز اجازه افتتاح این پارک به میرزاوند داده نشد؛ وی درخصوص این پارک گفت: وجود این پارک برای شیراز یک ضرورت بود که فاز نخست آن با مساحت ۲ و نیم هکتار آماده بهره برداری است که برآورد هزینه آن زیرنظر معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز بود.

میرزاوند در ادامه با اعلام اینکه بیست نقطه از شیراز برای شب عید گل کاری شده و فضای سبز شهری، گل کاری و گل آرایی در شأن این شهر است، اذعان داشت: ۹۹ درصد کاشت گل ها به اتمام رسیده است و نقاشی دیواری نیز در سال جاری در یازده نقطه از شیراز انجام شد که همگی مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی و زیباشناسی است. 

وی افزود: فاز نخست مطالعه طرح شبکه آبیاری فضای سبز شهری شیراز آغاز شده است و پلاک‌ کوبی و شناسنامه‌ دار کردن درختان نیز که رویکرد جدیدی بود تا پایان امسال پایان خواهد یافت.

میرزاوند همچنین اظهار داشت: تولید گل‌ و گیاه در گویم را پس از سال‌ ها شروع کردیم اما بخش ناچیزی از نیاز شهر از این طریق تأمین می‌ شود که امیدوارم همکاران بعد از من هم آن را ادامه بدهند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: