کد خبر: ۱۲۸۹۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸
مدیر اجرایی گروه جهادی حرکة المحرومین بسیج دانشجویی فارس در گفتگو با شیرازه:
شب بویی گفت: نیازمند ماشین آلات سنگین و ادوات برای بازکردن راه‌ها و بازسازی ساختمان ها در مناطق سیل زده هستیم.
برای بازسازی جاده‌ها و ساختمان‌های مناطق سیل‌زده به ماشین‌آلات مهندسی نیاز استحمید رضا شب بویی، مدیر اجرایی گروه جهادی حرکة المحرومین بسیج دانشجویی استان فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازه در خصوص اعزام دانشجویان بسیجی این گروه به لرستان گفت: تعداد ۳۵ دانشجوی جهادگر بسیجی از ۱۶ فروردین جهت کمک و خدمت رسانی به مردم مناطق سیل زده به لرستان اعزام شدند.

وی افزود: دانشجویان جهادگر گروه ما در شهرستان دوره چگنی بخش شاهیوند که تقریبا ۲۲ روستا تحت پوشش این گروه قرار گرفته خدمت رسانی می‌کنند.

شب بویی با اشاره به عرصه های فعالیت این گروه جهادی اظهار داشت: دانشجویان جهادگر در این منطقه در عرصه های عمرانی، توزیع اقلام، بهداشتی و پزشکی، پخت غذا باظرفیت 1000 نفر در روز به مردم سیل زده خدمت رسانی می‌کنند.

این فعال دانشجویی با اشاره به وضعیت در مناطق سیل زده لرستان و منطقه تحت پوشش خود بیان داشت: مردم در این منطقه از قبل از سیل محرومیت شدید داشتند و سیل با تخریب منازل و بستن و ریزش راه ها باعث تشدید مشکلات شده هنوز بخشی از راه‌ها بسته است و بعضی از روستاها نیز به علت ریزش کوه دسترسی با ماشین به آنها نیست و باید فقط با موتور و چهارپا به آنجا رفت.

وی اضافه کرد: در حد استقرار اولیه امکانات خوبی مثل اقلام خوراکی و غیرخوراکی مثل چادر و پتو و.. تاکنون به دست رسیده است.

شب بویی در خصوص امکاناتی مورد نیاز در مناطق سیل زده لرستان گفت: هم اکنون نیازمند ماشین آلات سنگین و ادوات برای بازکردن راه‌ها و بازسازی ساختمان ها در مناطق سیل زده هستیم.

وی عنوان داشت: گروه جهادی حرکة المحرومین تا ۲۳ فروردین در منطقه سیل زده مستقر هست اما نکته قابل توجه این است که گروه های جهادی به حمایت نیروهایی که تجهیزات تخصصی مثل بلدزر، بابکت و ماشین هایی که بتوانند در راه‌های سخت عبور کنند نیاز دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها: بسیج ، شب بویی ، جهادی ، سیل
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: