کد خبر: ۱۲۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس گفت: طبق طرح اقدام ملی،ساخت 100 هزار واحد مسکونی در کشور به عهده بنیاد مسکن است که سهمیه فارس ساخت 6100 واحد مسکونی است.
به گزارش شیرازه، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس بیان اینکه با این سهمیه استان فارس در ردیف چهارم کشور است گفت: این تعداد واحد مسکونی در فارس در قالب قانون برنامه ششم و ساماندهی و تولید مسکن ساخته می شود و امسال کار ساخت آن ها کلید می خورد.

محمد رسول پروری با بیان اینکه هم اکنون اجرای این طرح آغاز شده است گفت: دراین طرح تسهیلات 75 میلیون تومانی با کارمزد 9 درصد به متقاضیان اعطا می شود تا مالکان زمین نیز بتوانند به صورت خود مالکی دراجرای طرح مشارکت کنند.

پروری با بیان اینکه این طرح در 18 شهرستان استان فارس اجرایی شده است گفت: طرح اقدام ملی شبیه به شرح مسکن مهر است اما باید تلاش کنیم تا نواقص مسکن مهر را نداشته باشد و تجربه تلخ مسکن مهر در شهرها تکرار نشود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: بنیاد مسکن در مناطقی این طرح را اجرایی می کند که دسترسی مناسب به مناطق شهری وجود داشته باشد و زیر ساخت های انبوه سازی تامین باشد تا مردم دچار مشکلات دسترسی بعد از ساخت و سرمایه گذاری نشوند .

پروری ادامه داد: شهرهای آباده، استهبان، اقلید، جهرم، زرقان، شیراز، صدرای شیراز، فسا، فیروز آباد، کازرون، مرودشت، نورآباد، لامرد، کوار، لارستان، نی ریز، گراش و داراب در فاز نخست طرح احداث 6100 واحد مسکونی را آغاز می کنند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان فارس گفت: بنیاد مسکن از سال 84 تا کنون احداث 4 هزار و 730 واحد مسکونی را دراستان فارس به اتمام رسانده ، این طرح ها در قالب 77 پروژه انبوه سازی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: یک هزار و 42 واحد مسکونی نیز ویژه محرومان و نیازمندان در قالب 17 پروژه انبوه سازی در حال احداث است که 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا سه ماه اول سال آینده (99) تحویل می شود.
ایرنا
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: