کد خبر: ۱۲۹۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
ثبت سنگین ترین اسکوات تاریخ جوانان جهان به نام یک شیرازی
دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز به عنوان تنها نماینده ایران در مسابقات لیگ حرفه ای های پاورلیفتینگ جهان، رکورد سنگین ترین اسکوات جوانان جهان را به نام خود ثبت کرد.
به گزارش شیرازه، حرفه اي ترين ليگ پاورليفتينگ دنيا(WRP) در شهر سنپترزبورگ روسیه دیروز با درخشش ورزشکار شیرازی پایان یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس، دراین مسابقات حرفه ای که با حضور برترین پاور کاران جهان انجام شد، پس از 3 روز رقابت، محمد رئیسی به عنوان تنها نماینده کشورمان ، رکورد سنگین ترین اسکوات پاورلیفتینگ جوانان جهان در وزن 5/82 کیلوگرم (هشتاد و دو و نیم کیلوگرم) با ثبت وزنه 330کیلوگرم ، به نام خود ثبت کرد.

همچنین این پهلوان شیرازی، در رقایت بسیار نزدیک با حریف روسیه ای خود،با ثبت مجموع 797 کیلو و500گرم، موفق به کسب مقام  قهرمانی  دسته 5/82 کیلوگرم(هشتاد و دو و نیم کیلوگرم)  این مسابقات شد.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز در گفت وگو با واحد اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور استان فارس،با تبریک این موفقیت ارزشمند به جامعه ورزش ایران خصوصاً استان فارس، اززحمات ها و تلاش های بی وقفه آقای مهدی زارع مربی خود و حمایت های خانواده و دوستانش قدردانی کرد.

گفتنی است محمد رئيسي تنها نماينده ايران در اين دوره از مسابقات حرفه اي بود که قبل از وي، هيچ ايراني موفق به ركورد حدنصاب و اخذ مجوز حضور دراین مسابقات نشده بود.

وی  سال گذشته نیز در مسابقات دانشجويان جهان با مجموع 717.5 كيلوگرم(هفتصد وهفده و نیم کیلوگرم)، موفق به کسب مقام اول و اورال مسابقات شد.
انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: