کد خبر: ۱۲۹۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۸ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تشکیل ستاد بحران در پی هجوم پوره ملخ صحرایی به مزارع شهرستان خبر داد.

 به گزارش شیرازه،مهدی همتی سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: براساس پیش بینی‌ها و پایش‌های صورت گرفته و دریافت گزارش، پوره ملخ صحرایی به صورت گسترده وارد مزارع و مراتع شهرستان قیروکارزین شده است.

این مقام مسئول افزود: پیرو دریافت گزارش از صبح روز پنج شنبه گذشته گروهی از کارشناسان برای بررسی دقیق سطح و شدت آلودگی به منطقه رودخانه باز اعزام شدند.

همتی با بیان اینکه بررسی‌ها و مشاهدات، آلودگی منطقه رودخانه باز در یک پهنه ۲۵۰ هکتاری را تایید می‌کند، گفت: مبارزه با آفت در این منطقه به علت وسعت پهنه آلوده، دور از دسترس بودن و نبود وجود خطوط ارتباطی تلفن همراه و ثابت دچار محدودیت و سختی است.

او اظهار کرد: هر چند که مبارزه با آفت در منطقه آلوده با دشواری همراه است، اما ایزوله بودن منطقه به لحاظ ارتباط با مناطق دیگر، ضعیف بودن پوشش مرتعی و محدودیت سطح اراضی زراعی و باغی می‌تواند در کنترل سریع این آفت موثر باشد.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین افزود: به دلیل حساسیت موضوع ستاد بحران به ریاست فرماندار شهرستان تشکیل شده است که آمادگی ناوگان حمل و نقل ادارت شهرستان و در اختیار قرار دادن آن ها، تسطیح همه فرودگاه‌های سمپاشی، آماده باش همه قرقبان‌ها و اطلاع رسانی گسترده به عشایر و آماده باش نیرو‌های بسیج، در این ستاد تصویب شد.

در پی هجوم پوره ملخ صحرایی به مزارع قیروکارزین، ستاد بحران تشکیل شد

در پی هجوم پوره ملخ صحرایی به مزارع قیروکارزین، ستاد بحران تشکیل شد

 

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: