کد خبر: ۱۳۰۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۵ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
استاندار فارس خواستار شد؛
رحیمی خواستار تسریع در در تکمیل طرح‌های در حال اجرا توسط شرکت ایمیدرو ازجمله طرح توسعه فولاد غدیر نی‌ریز، طرح توسعه مجتمع آلومینیوم جنوب و طرح گهر فرزانگان خرامه شد.

تکمیل طرح‌های در حال اجرا توسط شرکت ایمیدرو تسریع شود/ انتقال تکنولوژی برای فرآوری خاک نسوز فارسبه گزارش شیرازه، استاندار فارس در نشست با غریب‌پور، معاون وزیر صنعت و معدن و مدیرعامل شرکت ایمیدرو با بیان اینکه رونق تولید و اجرای رهنمودهای بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب در دستور کار مدیریت ارشد فارس قرار دارد، گفت: ایجاد اشتغال متاثر از جذب و جلب سرمایه است و برای سرمایه‌گذاری باید فاکتورهایی که در بیانیه گام دوم مطرح شده از جمله دانش‌بنیان و صادرات محور بودن و توجه به مزیت‌های نسبی استان را مدنظر قرار دهیم.

عنایت‌الله رحیمی به نقش صنعت و معدن در توسعه مناطق و ایجاد شغل‌های پایه‌ای اشاره و اظهار کرد: اگر ضریب تکاثر اشتغال حوزه معدن را محاسبه کنیم با فعال شدن یک واحد معدنی تعداد زیادی شغل‌های وابسته و غیرپایه‌ای نیز ایجاد می‌شود.

وی بر ضرورت تنوع بخشیدن به تولید و کاهش اتکاء به کشاورزی با توجه به محدودیت منابع آبی تاکید و خاطرنشان کرد: فعال کردن معادن کاهش وابستگی به نفت را به ارمغان می‌آورد که یکی از مزیت‌های استان فارس دارا بودن معادن غنی از خاک‌ نسوز و صنعتی است که امیدواریم ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی زمینه را برای فراوری و ایجاد ارزش افزوده در آن فراهم کند.

درخواست‌های مسئولان فارس از مدیرعامل ایمیدرو

در این جلسه مسئولین مختلف استان فارس از مدیرعامل سازمان ایمیدرو درخواست‌هایی به شرح زیر داشتند:

اجرای طرح امکان‌سنجی احداث بارانداز و بارگیری مواد خام معدنی با مواد فرآوری شده معدنی با محوریت سنگ‌های ساختمانی و خاک‌های صنعتی و نسوز به منظور کاهش هزینه تمام شده مواد معدنی استحصالی از معادن فعال استان به خصوص شهرستان‌های نی‌ریز، خرم‌بید و آباده.

مشارکت با معدن خاک نسوز استقلال آباده، درخصوص اجرای طرح انتقال تکنولوژی و امکان سنجی جداسازی پروفیلیت و همچنین آهن‌زدایی از ذخائر خاک نسوز و صنعتی شمال استان.

طرح شناسایی ذخائر زیرزمینی آهن و انجام مطالعات اکتشافی عملی در محدوده‌های معدنی با هدف احیاء و فعال‌سازی سنگ آهن شمال استان فارس با حداقل ذخیره سطحی کشف شده 53میلیون تن توسط بخش خصوصی در قالب 14 محدوده معدنی با مشارکت ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران.

تسریع در تکمیل طرح‌های در حال اجرا توسط شرکت ایمیدرو از قبیل طرح توسعه فولاد غدیر نی‌ریز، طرح توسعه مجتمع آلومینیوم جنوب و طرح گهر فرزانگان خرامه.

انتهای پیام/


برچسب ها: ایمیدرو ، معدن ، خاک نسوز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: