کد خبر: ۱۳۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
عضو شورای شهر شیراز:
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ساماندهی وضعیت حریم شهر، نقش بسزایی در پیشرفت شهر و آینده فرزندانمان دارد.
به گزارش شیرازه، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تامین نیرو و امکانات برای برخی مناطق شهرداری به منظور حفاظت از حریم شهر در کمیسیون شهرسازی شورا بررسی شد.

نوذر امامی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی جمعیت در حریم شهر شیراز افزود: به دلیل خشکسالی موج مهاجرت از روستاها به شیراز در ده سال گذشته، بیش از پیش بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و قیمت ارزان زمین سبب اشتیاق مهاجران برای اسکان در حریم شهر و به دنبال آن افزایش جمعیت در این محور شد.

امامی افزود: در راستای ساماندهی وضعیت حریم شهر، معاونت شهرسازی باید برنامه‌ریزی و ساماندهی خوبی داشته باشد تا از وضعیت گذشته عبور کنیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز پس از ارائه‌ی گزارش معاونت‌های خدمات شهری، برنامه‌ریزی و شهرسازی مبنی بر تامین نیرو و امکانات در مناطق ۳،۵،۷،۹،۱۰ شهرداری به منظور حفاظت از حریم افزود: شهرداری باید از نیروها و امکانات برای حفاظت و جلوگیری از ساخت‌وساز در حریم شهر بهره گیرد.

وی ادامه داد: با تعیین چارچوب مناسب و شرح وظایف نیروها می‌توان در راستای تحقق این مهم گام برداشت.

امامی از بررسی گزارش معاونت شهرسازی و معماری درباره طرح ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری خبر داد.

وی با بیان اینکه عمده فروشی بیشترین فعالیت در محور تیموری است افزود: در راستای نگاه گردشگری و پیاده‌محوری می‌توان با ساماندهی این فعالیتها و انتقال انها به محور دیگر، فعالیت‌هایی در زمینه‌ی گردشگری، هتل و رستوران در این محور ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد شهرداری، لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری را در مدت یک هفته به شورا ارائه کند.
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: