کد خبر: ۱۳۰۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۷ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس:
در پی انتشار خبری منتسب به کمیته حقیقت یاب حادثه سیل شیراز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی است .
به گزارش شیرازه، حیدر آسیابی گفت: با توجه به تشکیل پرونده قضایی نسبت به موضوع و رسیدگی در شعبه 8 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز طبق قانون مرجع تعیین هیأت کارشناسی تنها مرجع قضایی ذیصلاح بوده و مبنای تشخیص مقصرین نیز نظر هیأت کارشناسی منتخب مرجع قضایی است.

وی ضمن تأکید بر اینکه نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی بوده  و انتشار آن فاقد هر گونه وجاهت قانونی است افزود: تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد.

دادستان شیراز همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به وصول نظریه هیأت پنج نفره کارشناسی 4 تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هر کدام به میزان 25 درصد مقصر شناخته شده اند و نظریه هیأت کارشناسی در مرحله ابلاغ می باشد .

وی افزود: در نظریه هیأت کارشناسی تعیین شده از سوی مرجع قضایی فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و در نظریه مذکور بجز شهرداری نامی از  نهاد یا نهاد های دیگر به عنوان مقصر برده نشده است.

وی تصریح کرد: بر اساس نظریه هیأت کارشناسی  سه نفره قبلی نیز 2 تن از شهرداران مقصر شناخته شده بودند که در نظریه هیأت پنج نفره تعداد مقصران به 4 تن افزایش یافت.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: