کد خبر: ۱۳۰۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
معاون کل وزارت بهداشت به شایعات پایان داد:
با پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر اجرای سیاست های کلان وزارت بهداشت و موفقیت های روز افزون این مجموعه؛ همچنان عده ای معتقدند این تلاش ها باید متوقف و پیشتازی ها پایان یابد.
به گزارش شیرازه، در کنار شایعات روزمره ای که در همه ادارات پچ پچ می شود و پایانی ندارد و دیوار این شایعات هر روز بلند و بلند تر می شود و اغلب به وزرات خانه مربوطه هم می رسد، روز چهارشنبه معاون کل وزرات بهداشت برای تبیین سیاست های کلان وزارت بهداشت در بین اساتید و مسئولان حضور یافت تا این مهم را مطرح کند و بگوید دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تمام این سال ها برای ما الگو بوده و ضمن تقدیر از مجموعه این دانشگاه به ریاست دکتر بهادر، اعلام کرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنان پیشتاز است و توانسته سیاست های وزرات بهداشت را به درستی اجرا کند.

دکتر حریرچی گفت: این دانشگاه در اجرای سیاست ‌های جدید وزارت بهداشت، یکی از موفق ‌ترین دانشگاه ‌های علوم پزشکی کشور است که به همین منظور تلاش داریم برای  ارزیابی  بیشتر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و الگوبرداری از  برنامه‌های موفق، برخی برنامه‌های عملیاتی این دانشگاه را در کشور اجرایی کنیم.
معاون کل وز‌یر بهداشت خطاب به اساتید و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از فعالیت های ریاست دانشگاه گفت:با توجه به اینکه امروزه شاهد هستیم دکتر بهادر در حوزه مدیریتی به موفقیت های  چشمگیری دست پیدا کرده، معتقدیم این موفقیت ها بایستی ادامه داشته باشد و بنا نداریم مدیری که موفق عمل می کند آن را در مسئولیت دیگری استفاده کنیم.

حریرچی دکتر بهادر را فردی پرتوان و با تجربه دانست و گفت: این مسئولیت باید همچنان ادامه داشته باشد، زیرا یک دانشگاه موفق قادر خواهد بود بیشترین و مطلوب ترین خدمات درمانی و بهداشتی را به شهروندان ارائه دهد که این مهم جزو اهداف بلندمدت وزرات بهداشت است.
او توانایی و صلابت دکتر بهادر را مثال زدنی خواند و در این زمینه به تمثیل زیبایی اشاره کرد.
دکتر حریرچی در بخش دیگری از صحبت های خود به توانمندی مجموعه سلامت کشور در توسعه خدمات رسانی به مردم اشاره کرد و اظهارداشت: خوشبختانه کمبودهای دارویی برای ایران کمتر از 1.5 درصد است که این عدد در تمام دنیا یک موضوع همیشگی است.

وی با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت، یک تا یک و نیم درصد کمبود دارو در تمامی نقاط دنیا را تأیید می‌کند افزود: این میزان در ایران نیز با وجود تمام تحریم‌ها کمتر از 1.5 درصد از مجموع 3600 قلم دارو است.

دکتر حریرچی با تأکید بر اینکه کمبود هر یک قلم دارو نامطلوب است، گفت: با وجود مشکلات ارزی و فشارهای تحمیلی علیه کشور و با توجه به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست وزارت بهداشت به ‌گونه ای تبیین شده که داروهایی که نمونه ایرانی دارد، وارد نشود.
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: