کد خبر: ۱۳۰۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۰۲ تير ۱۳۹۸
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس:
جامعی گفت: بزرگترین مزیت دانشگاه فنی در این است که، افرادی که تربیت می شوند آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دارند و باید در این راستا نیز استادی انتخاب شود که سابقه اجرایی متناسب با رشته مورد نظر را داشته باشد.

به گزارش شیرازه، دکترمحمدجامعی امروز در جلسه کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، اظهار داشت: در حال حاضر نسبت اعضای هئیت علمی این دانشگاه نسبت به حق التدریس ها به مراتب کمتر است و به همین منظور باید از نیروهای حق التدریس استفاده کنیم.

جامعی با اشاره به تدوین دستورالعمل بررسی صلاحیت متقاضیان حق التدریس خطاب به اعضای کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بیان کرد: باید حساسیت ویژه ای در جذب و بکارگیری اساتید حق التدریس انجام شود، به طور قطع مصاحبه شما مهم است و باید در دانشگاه بهترین ها را با دارا بودن تجربیات مهارتی و آموزشی مناسب گزینش کرد.


رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز با بیان اینکه سابقه کاراجرایی و مهارتی مهمتر از سابقه آموزش است، خاطرنشان کرد: باید در کنار این شاخص ها توانایی انتقال مطالب و سوابق تحصیلی نیروهای جدید حق التدریس که قرار است جذب شوند نیز مورد توجه قرار گیرد.

جامعی گفت: بزرگترین مزیت دانشگاه فنی در این است که، افرادی که تربیت می شوند آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دارند و باید در این راستا نیز استادی انتخاب شود که سابقه اجرایی متناسب با رشته مورد نظر را داشته باشد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با بیان اینکه نقش اصلی کیفیت بخشی در آموزش بر عهده استاد بوده و علیرغم پیشرفت های بسیار زیاد در حوزه تکنولوژی نقش استاد در آموزش کماکان بی بدیل است، افزود: کار تایید صلاحیت بسیار مهم است و باید این موضوع در تمام گروه ها با دقت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست که معاونان و رئیس حراست دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و همچنین سایر اعضای کمیته بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس حضور داشتند، مهندس شریفی معاون آموزشی دانشکده شهید باهنر شیراز به تشریح جزییات دستورالعمل تعیین صلاحیت تدریس در دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس پرداخت و پس از آن در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

براساس این گزارش، دکترمحمدجامعی در جلسه ای دیگر که با حضور کادر آموزشی دانشکده فنی شهیدباهنر شیراز برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به آموزش تصریح کرد: سال تحصیلی جدید، سال ارتقاء آموزش است و این مهم باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

برچسب ها: شیراز ، شیرازه ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: