کد خبر: ۱۳۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۰ - ۱۴ تير ۱۳۹۸
آیت‌الله علی اکبر کلانتری خطاب به وزیر امور خارجه:
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای از وزیر امور خارجه کشور خواست تا پیگیر وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه باشد.
 به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای از وزیر امور خارجه کشور خواست تا پیگیر وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه باشد.

آیت‌الله علی اکبر کلانتری در نامه خود خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه آورده است: همان طور که مطلع هستید حدود چهار سال پیش، پلیس کشور نیجریه که دولت آن تحت سیطره وهابیت و قبیله ظالم آل‌سعود قرار دارد با حمله ددمنشانه به عزاداری شیعیان این کشور بیش از هزار تن را مظلومانه به شهادت رساند و پس از مجروح کردن رهبر شیعیان این کشور شیخ ابراهیم زکزاکی وی را بازداشت و زندانی کرد و تحت انواع شکنجه‌ها قرار داد.
کلانتری در ادامه این نامه افزود: اکنون قرائن و شواهد حاکی است که وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی به دلیل وجود سرب بالا در خون و عدم مداوا و مشکلات پزشکی دیگر ناشی از شکنجه، در وضع اورژانسی و بسیار وخیم قرار دارد و این در حالی است که رسانه‌های مدعی حقوق بشر غرب در سکوت محض قرار دارند.

وی در انتها خطاب به ظریف تصریح کرده است: به عنوان مقام ارشد دیپلماسی کشور انتظار می‌رود قبل از واقعه ناگوار شهادت این روحانی مجاهد و مظلوم از هر اقدام عاجل و بازدارنده‌ای که ممکن است فروگذار نکنید.

برچسب ها: زکزاکی ، نیجریه ، کلانتری
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: