کد خبر: ۱۳۱۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۳ - ۲۰ تير ۱۳۹۸
سفر اسحاق جهانگیری به جنوب فارس در حالی انجام شد که از ورود خبرنگاران برای پوشش اخبار دستاوردهای دولت جلوگیری شد.
اسحاق جهانگیری در حالی دیروز به شهرستان‌های لامرد و مُهر سفر کرد که این سفر دارای حاشیه‌هایی بود که ازجمله آنان می‌توان به تقسیم‌بندی رسانه‌های دولتی و غیردولتی اشاره کرد.

خبرنگاران رسانه‌های مختلف جمعی که از ساعت 7 و نیم صبح در فرودگاه بین‌المللی لامرد حضور یافته بودند، پیش ‌از اینکه بخواهند وارد درب ورودی فرودگاه شوند، با این جمله نیروی‌های حفاظتی مواجه شدند که فقط خبرنگاران ایرنا، ایسنا و صداوسیما حق ورود به فرودگاه هنگام نشستن پرواز اختصاصی اسحاق جهانگیری دارند تا با معاون اول رئیس‌جمهور گفت‌وگو انجام دهند.

از سوی دیگر درحالی‌که از سوی فرمانداران لامرد و مُهر اعلام‌شده بود که وزرای نیرو و صنعت و معدن و تجارت نیز اسحاق جهانگیری را در این سفر همراهی می‌کنند، اما خبری از این وزرا در همراهی جهانگیری نبود و تنها وزیر دادگستری، معاون اول رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی کرد.

جهانگیری در ابتدای سفر خود به شهرستان مُهر که به‌منظور بازدید از پالایشگاه بنزین و اتان رکاوری انجام شد پیش از ورود به این دو صنایع بزرگ با تجمع جمعی از جوانان جویای کار شهرستان مُهر مواجه شد که با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار اشتغال نیروهای جوان بومی مُهر در صنایع در حال ساخت این دو شهرستان بودند.

معاون اول رئیس‌جمهور پس از پایان بازدیدهای خود در شهرستان مُهر، مجدداً وارد شهرستان لامرد شد تا از صنایع بزرگ در حال ساخت منطقه ویژه اقتصادی لامرد ازجمله کارخانه بزرگ آلومینیوم کشور بازدید کند و پس‌ازآن در نشست توسعه جنوب فارس که در همان‌جا برگزار می‌شد، حضور پیدا کند.

نشست توسعه جنوب فارس نیز باز با بی‌مهری به خبرنگاران روبه‌رو شد و این نشست تبدیل به یک نشست محرمانه شد که بازهم خبرنگاران نباید در آن حضورداشته باشند. تنها ۵ عکاس به مدت ۵ دقیقه حق عکاسی داشتند و حتی مسئول روابط عمومی فرمانداری لامرد نیز نتوانست در این نشست حضور پیدا کند و زحمت ضبط کردن صدای سخنرانان نشست را به فرماندار لامرد سپرد.

این بی‌مهری به خبرنگاران آن هم در گرمای ۵۰ درجه لامرد در حالی رخ داد که معاون اول رئیس جمهور در سخنانی و در سفر دیروز خود به استان فارس گفته بود: «باید اقدامات انجام شده توسط دولت با زبانی گویا به مردم اطلاع‌رسانی شود اما متاسفانه دولت در این خصوص ضعف دارد و شاید هم تخریب‌های مخالفین دولت قوی‌تر است و اجازه نمی‌دهد که مردم نسبت به اقدامات صورت گرفته آگاه شوند.»

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: