کد خبر: ۱۳۱۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
نماینده لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاشمان این است که در مهرماه کارخانه آلومینیوم راه‌اندازی شود اما افتتاح رسمی آن چند ماه بعد انجام می‌شود.
به گزارش شیرازه، سید محسن علوی نماینده مردم لامرد درمجلس با اشاره به بهره‌برداری از کارخانه آلومینیوم جنوب  در لامرد تا چند ماه دیگر اظهار داشت: در شهریور آزمون استخدامی آلومینیوم برگزار و قرار است ۵۰۰ نفر جذب شوند که عمدتاً نیروهای دیپلم و فوق‌دیپلم هستند.

وی افزود: تمام تلاشمان این است که در مهرماه کارخانه آلومینیوم راه‌اندازی شود اما افتتاح رسمی آن چند ماه بعد انجام می‌شود.

علوی با اشاره به اینکه جذب نیرو فارغ از نگاه‌های سیاسی و بر اساس شایسته‌سالاری و تخصص انجام می‌شود تا حق هیچ‌کس ضایع نشود، گفت: تمام سعی‌مان این است عدالت را اجرا کنیم.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه‌های ورزشی نیز تصریح کرد: امیدواریم تا ۳ ماه آینده مجموعه ورزشی تابناک به بهره‌برداری برسد که بخش زیادی از نیازهای ورزشی شهرستان لامرد را تأمین می‌کند.

وی با بیان اینکه در ساخت این مجموعه از لوازم مرغوب استفاده‌نشده است، خاطرنشان کرد: سرامیک‌های کف استخر آن باید تخریب و دوباره وارد مدار جدید شود که در حال حاضر نیز این امکان وجود ندارد و وزارت کار در بحث اعتبارات دچار مشکل است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر پروژه‌های نیمه‌تمام به سرانجام برسد دیگر نیازی نیست به دنبال پروژه باشیم چرا که سرمایه‌گذار رغبت به انجام سرمایه‌گذاری پیدا می‌کند.

علوی با اشاره به اینکه بسیاری از کارها انجام‌شده که هنوز رسانه‌ای نشده است بیان داشت: اگر در سه سال اخیر نشست‌های رسانه‌ای نداشتم برای این بود که فضای مناسب رسانه‌ای ندیدم و امروز نتیجه کارهایم را ارائه دادم.

وی با اشاره به اینکه فضای رسانه‌ای در لامرد و مُهر، منطقی‌ و آرام‌تر شده است، گفت: به تخریب‌ها جواب نداده اما به انتقاد پاسخ می‌دهم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دلخوری از رسانه‌های منتقد و مقابل خود ندارم بلکه عامل تحرک برای ما بوده و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

علوی در خصوص احداث شهر جدید تابناک در لامرد نیز گفت: جانمایی این شهر انجام‌شده اما یک تداخل با شهرک صنعتی دارد که باید فاصله آن با شهر جدید یک کیلومتر باشد که در حال حاضر ۵۰۰ متر فاصله آن است که چنانچه این تعارض حل شود، کلنگ زنی آن انجام می‌شود.

نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت احداث بزرگراه لامرد- پارسیان نیز گفت: این بزرگراه توسط بخش خصوصی در حال احداث است که پس از اعمال تحریم‌ها اعتبار سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذار از ۳۶۰ میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان رسید که این مبلغ در توان‌بخش خصوصی نیست.

علوی گفت: به دنبال این هستیم تا از طریق برگزاری کنسرسیوم در میان بانک‌ها انجام شود که در سفر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز این موضوع مطرح شد.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی که انجام‌شده است نتیجه تلاش بنده به‌تنهایی نیست بلکه تلاش ۳ نماینده قبل از من هم بوده است.

این نماینده مجلس در خصوص ترمینال جدید فرودگاه لامرد نیز گفت: ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی لامرد نیز ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تلاش می‌کنیم تا هفته دولت افتتاح شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای در ادامه سخنان خود با اشاره به تحریم‌های آمریکا تصریح کرد: امروز آمریکا دست روی امنیت اقتصادی کشور گذاشته تا سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای جوانان صورت نگیرد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: