کد خبر: ۱۳۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در شیراز:
نشست آموزشی سمن های استان فارس با حضور دکتر کمال اکبری معاونت مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش شیرازه، دکتر کمال اکبری معاونت مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در نشست آموزشی سازمان های مردم نهاد استان فارس ضمن بیان اینکه امروزه سنگ بنای توسعه پایدار برای نظام های دنیا مشارکت های اجتماعی است گفت: بهترین نوع مشارکت اجتماعی، سازمان های مردم نهاد هستند که در جمهوری اسلامی ایران به این امر از سوی مقامات عالی رتبه نظام اهتمام ویژه ای شده است و احکام بالا دستی کاملاً از این موضوع حمایت می کنند.

دکتر اکبری کمک در شکل گیری، توسعه کمیتی،کیفیتی استفاده از ظرفیت سمن ها را از وظایف کشور اعلام نمود و افزود: در سازمان ها، وزارت خانه ها و نهاد ها شاهد هستیم که با تغییر ساختار خود، سمن ها را تا رده معاونت و مشاوره استفاده کرده اند که خود خبر از انجام صحیح وظایف دولت در این زمینه دارد.

انتخابات جدید نمایندگان سازمان های مردم نهاد در آبان ماه برگزار خواهد شد/ لایحه قانون جامع سمن ها مراحل پایانی را در دولت طی می کند/ سمن های محله ای ایجاد می شوند

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در مورد روند لایحه و قانون پیرامون موضوع سمن ها گفت: برای اینکه بتوانیم در این حوزه قانون منسجم داشته باشیم نیاز بوده که با همفکری، قانون کاملی در زمینه سازمان های مردم نهاد ایجاد بشود. نماینده سمن ها در تدوین این لایحه مشارکت داشته اند و به دلیل آرام بودن روال، بعضی از سمن ها نیز در تکمیل آن نقش داشته اند.

وی تصریح کرد: این لایحه پس از تحلیل در کمیسیون های مختلف دولت تکمیل گردیده و مراحل پایانی خود را می گذراند که در نهایت به مجلس جهت بررسی و تصویب ارائه می شود.

به گفته دکتر اکبری آیین نامه اجرایی سازمان های مردم نهاد از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است و سعی شده با دید جامع، دغدغه های سمن ها در آن گنجانده شود.

وی تبدیل هیئت نظارت به شورای توسعه، افزایش نمایندگان استان ها از یک نفر به دونفر ، اضافه شدن ۴ نماینده در شورای توسعه و حمایت را از قوانین ویرایش شده در این آیین نامه جدید برشمرد.

انتخابات جدید نمایندگان سازمان های مردم نهاد در آبان ماه برگزار خواهد شد/ لایحه قانون جامع سمن ها مراحل پایانی را در دولت طی می کند/ سمن های محله ای ایجاد می شوند

دکتر اکبری از ایجاد سازمان های مردم نهاد محله ای در سطح بخش داری ها، چه شهر ها و روستا ها خبر داد و اضافه کرد: هدف از این طرح گسترش فعالیت های اجتماعی در پایین ترین نقطه تقسیمات منطقه ای و محله ها می باشد و تشکل های محله ای بدون تشریفات اداری و با اجازه نامه بخش داران تشکیل می شوند.

وی در پایان یادآور شد: بنا نیست سازمان های مردم نهاد را به شکل پیمان کار نگاه کنیم و اساسا سمن ها با همان اوصافی که دارند شکل می گیرند. نفع وجود سمن ها برای جامعه است و در آبان ماه امسال انتخابات جدید نمایندگان سازمان های مردم نهاد(سَمَن) برگزار خواهد شد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: