کد خبر: ۱۳۲۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان فارس:
شاهرخ صبوری دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان فارس از برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در 600 نقطه استان و همزمان با سراسر جهان خبر داد.

به گزارش شیرازه، شاهرخ صبوری در نشست خبری امروز صبح در جمع اصحاب رسانه با اشاره به پانزدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی مصادف با ششم محرم، جمعه ۱۵ شهریورماه همزمان با سراسر کشور و ۴۵ کشور دنیا در استان فارس برگزار می‌شود.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان فارس اظهار داشت: بزرگ‌ترین اجتماع شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم به صوت همزمان از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح در ۶ هزار و ۲۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود.

وی گفت: قرائت زیارت نذرنامه رأس ساعت ۱۰ بصورت مستقیم از شبکه استانی صدا و سیمای فارس از حرم مطهر شاه چراغ (ع) پخش خواهد شد.

شاهرخ صبوری هدف از برگزاری این همایش را فریاد مظلومیت شیرخواره کربلا و محکوم کردن کشتار کودکان بی گناه عنوان کرد و افزود: امسال ۶۰۰ نقطه در فارس پذیرای مادران و شیرخوارگان خواهد بود و بقاع متبرکه حسینیه‌ها و تکایا برای برگزاری این تجمع آماده سازی شده است.

او، سومین حرم اهل بیت (ع) را محوریت این همایش‌ها اعلام کرد و گفت: امسال پانزدهم سال برپایی این همایش عظیم است و استان فارس برای ششمین سال متوالی مقام نخست را به خود اختصاص داده است.

صبوری ادامه داد: مادران می‌توانند فرزندان خود را با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۸۰۰۲۳۳ ثبت نام کنند تا علاوه برنذر فرزندخود به عنوان سربازان امام زمان عج از سایربرنامه‌های مذهبی در طول سال بهره‌مند شوند.

دبیر همایش شیرخوارگان حسینی در فارس با اشاره به اینکه امسال با کمک خیران و افردادی که نذر داشتند ۸۰ هزار دست لباس دوخته و تهیه شده است، افزود: ۳۵ هزار دست لباس در شهرستان‌های استان توزیع شده و مابقی روز جمعه درب ورودی حرم مطهر احمدبن موسی (ع) توزیع خواهد شد.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) استان فارس، قرائت سراسری نذرنامه این همایش، برپایی ایستگاه‌های پزشکی رایگان برای ارائه خدمات معاینه و مشاوره پزشکی مادر و کودک، در صحن حرم مطهر شاهچراغ (ع) و برخی از شهرستان‌های استان را از برنامه‌های این همایش عنوان کرد.

صبوری بیان کرد که خواهران علاقه مند می‌توانند با حضور در این مرکز فرهنگی به آدرس شیراز - بلوار سرداران - نبش چهار راه سرداران در آماده کردن و بسته‌بندی لباس‌ها همکاری کنند
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: