کد خبر: ۱۳۳۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۲ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸
معاون بازرسی سازمان صمت فارس از تعطیلی نیمی از شرکت‌های تولیدی عایق‌های رطوبتی در استان خبر داد.
 محمد ابراهیم صداقت اظهار داشت: وجود عایق‌های رطوبتی غیراستانداد شرایط را برای تولیدکنندگان عایق‌های رطوبتی استاندارد در استان سخت کرده به طوری که از ۱۲ شرکت تولیدی عایق‌های رطوبتی استاندارد در استان فارس، تنها یک واحد فعال است و ۵ واحد به صورت فصلی و نیمه‌فعال و ۶ واحد غیرفعال است.

او با بیان اینکه عایق‌های رطوبتی شامل استاندارد اجباری است گفت: از عمده مشکلات تولیدکنندگان استان وجود محصولات فاقد استاندارد و بی‌کیفیت استان‌های دیگر به ویژه استان‌های مرکزی و خراسان و همچنین بی‌اطلاعی مصرف‌کنندگان از شاخصه‌های عایق‌های رطوبتی باکیفیت است.

صداقت با بیان اینکه بر اساس ماده ۹ قانون استاندارد و ماده ۱۳ قانون تعزیرات حکومتی، تولید، تمرکز، فروش و نگهداری کالای بدون استاندارد ممنوع است عنوان کرد: با توجه به این امر، برای کنترل کیفیت عایق‌های رطوبتی از ابتدای سال ۹۸ با برگزاری جلسات مختلف با اداره کل استاندارد، تعزیرات حکومتی و انجمن عایق‌های رطوبتی در خصوص چگونگی و نحوه بازرسی و کنترل کیفیت، تفاهم نامه‌ای با ادارات یاد شده منعقد شد.

صداقت گفت: با همکاری ادارات یاد شده و برگزاری گشت‌های مشترک و بازرسی از بازار بیش از ۲ هزار متر عایق‌های رطوبتی غیراستاندارد و بی کیفیت توقیف و از سطح بازار جمع‌آوری شد.

او اظهار داشت: همچنین ۷ پرونده تخلف گرانفروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب به ارزش ریالی ۵۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس با بیان اینکه مردم در زمان خرید عایق‌های رطوبتی حتما به برچسب اطلاعات آن دقت کنند، گفت: برچسب اطلاعات باید حاوی علامت استاندارد کالا به همراه کد ۱۰ رقمی معتبر، آدرس کارخانه، پروانه استاندارد، علامت تجاری، درج ویژگی محصول در خصوص مناطق گرمسیری و سردسیری باشد.

صداقت افزود: همچنین ضخامت عایق‌های رطوبتی باید ۳.۵ میلیمتر باشد و در برابر کشش مقاوم باشد.

او از مردم خواست، در هنگام خرید عایق‌های رطوبتی کد ۱۰ رقمی درج شده بر روی برچسب عایق را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند تا از صحت استاندارد کالا مطمئن شوند.

معاون بازرسی سازمان صمت همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ (سامانه ستاد خبری سازمان) اطلاع دهند تا بازرسان در اسرع وقت به بررسی موضوع بپردازند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: