کد خبر: ۱۳۳۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
به بهانه ۱۳ آبان؛
همان شرارت، همان گرگ صفتی، همان تلاش برای ایجاد دیکتاتوری بین المللی و همان سلطه طلبیِ بی حد، امروز نیز در آمریکا وجود دارد البته با وحشی گری و وقاحت بیشتر.
 «استکبارستیزی»، یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های انقلاب اسلامی و مصداق اتمّ مستکبر، آمریکای جهانخوار است که از ۴۱ سال پیش، انواع و اقسام دشمنی‌ها و توطئه‌ها را علیه مردم ایران به کار می‌برد؛ از تهدید و کودتا و تحریم و تحریک قومیت‌ها و تجزیه‌طلبی تا آشوب‌طلبی و محاصره اقتصادی و نفوذ و ...

امروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و محل تلاقی چند اتفاق مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است. روزی که مردم ایران در حدود هزار شهر و شهرستان، با برپایی راهپیمایی، فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهند؛ فریادی که به معنای مرگ بر سلطه‌گری، مرگ بر تجاوزگری، مرگ بر دست‌درازی به حقوق ملّت‌هاست و به تعبیر رهبر انقلاب یک حرکت روشنفکرانه، آگاهانه، انسانی، پُرمعنا و پُرمضمون است.

۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی، روز مهم و پرحادثه‌ای است؛ در این روز در طی مقاطع مختلف، اتفاقات خاصی مسیر تاریخ را تغییر داد و موجب شد این روز را در تقویم سالانه، روز «مبارزه با استکبار جهانی» بنامیم.

۱۳ آبان ۱۳۴۳
در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، تعداد زیادی از عمال و مزدوران رژیم ستمشاهی زیرنظر ماموران ساواک، به بیت حضرت امام خمینی (ره) در قم، یورش بردند و ایشان را دستگیر و به تهران منتقل کردند؛ سپس با یک هواپیمای نظامی، حضرت امام (ره) را به ترکیه تبعید کردند. این سرآغار هجرتی بود که ۱۴ سال بعد، منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) شد.

چهار نسل استکبارستیزی؛ مردم ۱۰۰۰ شهر ایران امروز فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند
اما این اقدام متوحشانه رژیم ستمشاهی پس از آن صورت گرفت که حضرت امام (ره) طی یک سخنرانی غرا و تاریخی، در ۴ آبان ۱۳۴۳، به قرارداد ننگین کاپیتولاسیون که عملا کشور ما را به حالت نیمه استعماری برای آمریکا تبدیل می‌کرد، اعتراض کردند و به رژیم ستمشاهی برای استمرار رفتار ضداسلامی و ضدایرانی‌اش هشدار دادند.

۱۳ آبان ۱۳۵۷
در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ نیز دانش‌آموزان همچون سایر اقشار جامعه در لبیک به فرمان رهبر الهی و در تبعیدشان یعنی حضرت امام خمینی (ره) به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.

دانش آموزان با ورود به محوطه دانشگاه تهران به دانشجویان ملحق شدند و ضمن سردادن شعار‌هایی در حمایت از حضرت امام خمینی (ره)، اعتراض خود را به سیاست‌های رژیم فاسد و تبهکار ستمشاهی فریاد زدند.

در همین حین، عمال رژیم ستمشاهی با دستور صادره از مقامات این رژیم فاسد، به سمت دانش آموزان و دانشجویان، تیراندازی کردند که در نتیجه این اقدام جنایتکارانه، ده‌ها تن از نوجوانان و جوانان انقلابی کشورمان، در خون پاک خود غلتیدند.

حضرت امام (ره) در پیامی به همین مناسبت فرمودند: «.. عزیزان من صبور باشید، که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است ... ایران امروز جایگاه آزادگان است... من از این راه دور، چشم امید به شما دوخته‌ام ... صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم.»

۱۳ آبان ۱۳۵۸
در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، در شرایطی که حدود ۹ ماه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) می‌گذشت، تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سالگرد کشتار دانش‌آموزان به دست عمال رژیم ستمشاهی، سفارتخانه آمریکا را که به مرکز جاسوسی برای اعمال و اقدامات ضدایرانی و ضدانقلابی تبدیل شده بود، تسخیر کردند.

چهار نسل استکبارستیزی؛ مردم ۱۰۰۰ شهر ایران امروز فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند
در هنگام تسخیر سفارت، آمریکایی‌ها با استیصال شروع به امحای اسناد مرتبط با جاسوسی‌های خود کردند، اما پس از تسخیر سفارت، دانشجویان برخی اسناد امحا شده را بازیابی کردند و با انتشار آنها، پرده از بخشی از جنایت‌ها و خباثت‌های سردمداران کاخ سفید علیه ملت ایران برداشتند.

با انتشار این اسناد، تعداد زیادی از مردم از نقاط مختلف کشور به سمت لانه جاسوسی حرکت کردند تا از این اقدام انقلابی و افشاگرایانه دانشجویان پیرو خط امام (ره) حمایت کنند. حضرت امام خمینی (ره) در پیامی این حرکت دانشجویان را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند.

آمریکایی‌ها که با این اقدام انقلابی و متهورانه دانشجویان پیرو خط امام (ره)، ماهیت پلید و ضداسلامی و ضدایرانی خود را بیش از گذشته در پیشگاه ملت ایران افشا شده می‌دیدند و دیگر تحمل نظاره استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی و ولایتمداری ملت ایران را نداشتند، علیه این ملت شجاع به صورت گسترده، دست به اقدامات خصمانه و ایذایی زدند؛ از جمله آنکه به قوای نظامی متجاوز خود متوسل شدند که البته در نتیجه امداد الهی در صحرای طبس زمینگیر شدند و پس از آن تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه‌ای را علیه مردم ایران ترتیب دیدند؛ تحریم‌هایی که تا امروز و با گذشت ۴۱  سال کماکان استمرار داشته و نه تنها آمریکایی‌ها را به غرض شوم‌شان نرسانده که ملت و نظام ایران را در پایمردی بر روی شعار «مرگ بر آمریکا» که ترجمان برائت از همه پلیدی‌ها و جهانخواری‌ها و ظلم‌هاست، مقاوم‌تر گردانده است.

مقام معظم رهبری طی سخنانی که روز گذشته (یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸) در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان سراسر کشور، ایراد داشتند با اشاره به اینکه برخی از جمله آمریکایی‌ها در تلاشند با تحریف تاریخ، آغاز خصومت آمریکا با ایران را به تسخیر لانه جاسوسی ربط دهند،خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها از ابتدای روابط با ایران، با طرح‌های به ظاهر دوستانه، باطناً با ملت ایران دشمنی می‌کردند که این دشمنی با کودتای ۲۸ مرداد علنی شد و این مقطع آغاز خصومت علنی آمریکا با ایران است.ایشان کودتای مرداد ۱۳۳۲ را موجب آگاهی بیشتر ملت خواندند و افزودند: ده سال بعد در سال ۱۳۴۲ که مبارزات اسلامی و مردمی شروع شد، امام خمینی(ره) با درک موضع حقیقی و قلبی مردم، این واقعیت را بیان کردند که امروز در اذهان ملت ایران هیچ فردی منفورتر از رئیس جمهور امریکا نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان این واقعیت که آمریکا از آن روز تا امروز هیچ تغییری نکرده است، گفتند: همان شرارت، همان گرگ صفتی، همان تلاش برای ایجاد دیکتاتوری بین المللی و همان سلطه طلبیِ بی حد، امروز نیز در آمریکا وجود دارد البته با وحشی گری و وقاحت بیشتر.

اما درست در ۱۳ آبان سال گذشته، سردمداران رژیم آمریکا، بسته تحریم نفتی و بانکی ایران را با هدف به صفر رساندن عایدی نفتی ایران اجرایی کردند؛ امری که اگرچه به تحقق نپیوست اما نیت شرارت آمیز آمریکای مستکبر علیه مردم ایران را به وضوح نشان داد و تاییدیه دیگری بر حقانیت انزجار ملت ایران از سردمداران دیوسیرت واشنگتن بود.

آمریکایی‌ها این روزها تروریسم اقتصادی خود را علیه مردم ایران به اوج رسانده‌اند؛ در قضیه سیل اوایل سال جاری که ۲۵ استان کشور ما را درنوردید، آمریکا آشکارا مانع انتقال کمک‌های بین‌المللی به مردم سیل زده ما شد. در همین رابطه رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، صریحا اعلام کرد، جمعیت هلال احمر ایران برای کمک به سیل‌زدگان نمی‌تواند هیچگونه منابع مالی را به دلیل تحریم‌های آمریکا دریافت کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه رژیم آمریکا نیز در تاریخ ۱۷ آبان ۹۷ صریحا اعلام کرد«اگر مقامات ایران می‌خواهند مردم این کشور، غذا برای خوردن داشته باشند، باید دست از فعالیت‌های منطقه‌ای بردارند»! همچنین در هفته آخر فروردین ماه سال جاری،  پمپئو طی یک نشست با برخی ایرانی‌تبار‌های آمریکایی در شهر دالاس ایالت تگزاس، صریحا گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد تحریم‌های جدید دولت ترامپ به مردم ایران لطمه نزند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، در تاریخ ۵ آبان طی توئیتی تصریح کرد: وزیر امور خارجه آمریکا، پیش‌تر این توهم را بر زبان آورده است که مردم ایران اگر می‌خواهند چیزی برای خوردن داشته باشند، باید در برابر ایالات متحده تسلیم شوند. اکنون، وزارت خزانه‌داری آمریکا، نه فقط غذا، بلکه واردات دارو توسط ما را هدف قرار داده است.

آمریکایی‌ها در آخرین تیر پرتابی خود علیه مردم ایران، بخش عمرانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که وقف محرومیت‌زدایی از نقاط دورافتاده کشور است، تحریم کردند تا عمق دشمنی خود را با یکایک مردم ایران ثابت کنند.

بی‌تردید، مجموعه اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها علیه مردم ایران که این روزها در قالب تروریسم اقتصادی لجام‌گسیخته‌شان متبلور شده انگیزه و اراده مردم ایران را برای نفرت و انزجار از سردمداران رژیم شیطانی آمریکا دوچندان کرده است و این نفرت و انزجار را امروز می‌توان در فریادهای «مرگ بر آمریکا» مردم بویژه جوانان در سرتاسر ایران اسلامی به نظاره نشست.

چهار نسل استکبارستیزی؛ مردم ۱۰۰۰ شهر ایران امروز فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: