کد خبر: ۱۳۴۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۴ - ۰۶ آذر ۱۳۹۸
سرهنگ دوستدار:
مسئول فضای مجازی سپاه فجر استان فارس هفته بسیج را یادآور آیه ای از قرآن کریم دانست که فلسفه بسیج است و گفت: قرآن در هزار و 400 سال گذشته وعده تشکیل بسیج را داده بوده است.

به گزارش شیرازه، سرهنگ دوستدار در اجتماع بزرگ بسیجیان خرم بید هفته بسیج را یادآور جملات بسیج امام(ره) دانست و اظهار داشت: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند بسیج لشکر مخلص خدا است، بسیج شجره طیبه و درخت پرثمری است که شکوفه های آن بوی عشق می دهد.

وی با تاکید بر اینکه بسیج راه خدا و بسیجی بنده سربلند خداوند است، اضافه کرد: بسیجی یعنی علی که تمام وجودش حرف اسلام بود، هفته بسیج هفته عرض ادب به ساحت مقدس شهدا است.

برای دفاع از انقلاب اسلامی هرجا نیاز باشد بسیج در میدان است

مسئول فضای مجازی سپاه فجر استان فارس به تشکیل بسیج توسط امام خمینی(ره) اشاره و تصریح کرد: هر روز که از عمر انقلاب می گذرد به تدبیر امام به تشکیل بسیج بیشتر پی می بریم.

وی عنوان کرد: دنیا به دو گروه شرق و غرب تقسیم شده بود اما امام فرمود مکتب ما مکتب امام حسین(ع) است بدین صورت که نه ظلم می کنیم و نه زیر با ظلم خواهیم رفت.

سرهنگ دوستدار در ادامه فلسفه تشکیل بسیج را آیات قرآن کریم دانست و خاطرنشان کرد: قرآن در هزار و 400 سال قبل وعده تشکیل بسیج را داده بوده است.

وی به آیه 54 سوره مائده اشاره و تاکید کرد: خداوند می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید اگر از دینشان مرتد شدند نگران نباشید در آینده قومی خواهد آمد که شش خصوصیت دارد.

مسئول فضای مجازی سپاه فجر استان فارس دوست داشتن خداوند را نخستین خصوصیت دانست و بیان کرد: در واقع یعنی کار آنان خدایی است، در دومین خصوصیت نیز خداوند آنان را دوست دارد.

وی به سومین خصوصیت اشاره و مطرح کرد: در مقابل مومنان متواضع بودن نیز سومین خصوصیت است، در ایام نوروز برخی افراد برای خوش گذرانی به کشور های خارجی می روند اما بسیج اردوی جهادی و خدمتگذاری مومنان می کند.

سرهنگ دوستدار ادامه داد: چهارمین خصوصیت این است که در مقابل مستکبرین قدرتمند هستند و پنجمین خصوصیت این است که در راه خدا مجاهدت می کنند و از سرزنش سرزنش کنندگان ترسی ندارند که ششمین خصوصیت است.

وی با بیان اینکه هفته بسیج هفته تشکر از زنان و مردانی است که در کنار فعالیت های خود بسیج را انتخاب کرده اند که یاریگر نظام اسلامی باشند، ابراز کرد: بسیج برای دفاع از انقلاب اسلامی هرجا نیاز باشد در میدان است.

برچسب ها: فارس ، شیراز ، شیراه
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: