کد خبر: ۱۳۴۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۱ - ۰۹ آذر ۱۳۹۸
معاون استاندار فارس گفت: فلای پرشیا سومین خط پروازی بومی استان فارس است، و تاسیس این شرکت برای حمل و نقل هوایی فارس بسیار گرانمایه است.
محمود رضایی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در آیین آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا با اشاره به اینکه فلای پرشیا سومین خط پروازی بومی استان فارس است، بیان کرد: تاسیس این شرکت برای حمل و نقل هوایی فارس بسیار گرانمایه است.

او اضافه کرد: نخستین پرواز این هواپیمایی را که شنبه ۹آذرماه به مقصد مشهد مقدس خواهد بود، به فال نیک می‌گیریم.

رضایی کوچی با اشاره به اینکه این هواپیمایی برای شروع با ۳ فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مدرن با عمر ناوگانی کمتر از معدل ناوگان کشوری آغاز به کار کرده است، از مزایای بهره‌مندی فارس از خطوط هوایی جدید یاد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، نخستین نتیجه افزوده شدن به ناوگان هواپیمایی در فارس را کاهش ترافیک مسافری و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دانست.

رضایی کوچی با اشاره به جمعیت نزدیک به ۵ میلیونی استان فارس، افزود: مردم فارس در مقایسه با دیگر نقاط کشور علاقه بیشتری به استفاده از هواپیما دارند؛ از سوی دیگر این استان ۱۱۲ شهر و ۳۶ شهرستان دارد که از لحاظ تقسیمات کشوری در رتبه نخست قرار گرفته است و از منظر جغرافیایی نیز با بیش از ۱۲۲هزار کیلومتر مربع از بسیاری کشور‌های جهان بزرگ‌تر است و همین موضوع بر اهمیت بهبود و توسعه وضعیت حمل و نقل استان می‌افزاید.

او گفت: علاوه بر این، فارس در همه زمینه‌ها گردشگر پذیر است و جز حوزه گردشگری ادبی و تاریخی و فرهنگی، به‌عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) مقصد زوار داخلی و خارجی است؛ از سوی دیگر به سبب وجود مراکز علمی و پزشکی حرفه‌ای زمینه توریست درمانی نیز در آن فراهم است و از این منظر در زمره شهر‌های تراز اول کشور به‌شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزوده شدن ایرلان فلای پرشیا به ناوگان حمل و نقل فارس را باعث تقویت ارتباطات داخلی و خارجی دانست.

او ادامه داد: در حالی که تحریم‌های ظالمانه وضعیت دسترسی به قطعات هواپیما را مشکل کرده است، ایران توانسته است در امنیت هوایی در زمره کشور‌های اول جهان قرار گیرد و در این زمینه هم ناوگان هواپیمایی و هم خلبانان به خوبی این حوزه را اداره کرده‌اند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: