کد خبر: ۱۳۴۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس عنوان کرد؛
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس از احتمال طغیان دسته‌های ملخ‌ از فروردین ماه ۹۹ در برخی نقاط استان به ویژه نقاط جنوبی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود مبارزه با ملخ‌ها در سال آینده در سطح ۶۰ هزار هکتاری انجام شود.
به گزارش شیرازه، حمید دبیری مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس در خصوص هشدار جدید سازمان فائو مبنی بر حرکت دسته‌جات ملخ هایی که از سمت هند و  پاکستان به سمت عربستان در حال حرکت هستند و احتمال ورود آنها به ایران و از جمله استان فارس وجود دارد، گفت: سال گذشته شاهد هجوم دسته‌جات زیادی از ملخ‌هایی بودیم که از عربستان وارد کشور و جنوب فارس شدند.

او با بیان اینکه امسال نیز جمعیت عظیمی از هند و پاکستان به سمت عربستان در حال حرکت هستند، افزود:  مبارزه با ملخ‌ها به میزان دو هزار و ۵۰۰ هکتار انجام شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه مبارزه با ملخ‌ها در اراضی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان در حال انجام است، گفت: خوشبختانه به دلیل شرایط آب و هوایی در حال حاضر گزارشی از حمله ملخ‌ها در فارس نداشته‌ایم.

دبیری با اشاره به احتمال ورود ملخ‌هایی که تخم ریزی کرده و تخم آنها در حال باز شدن است، عنوان کرد: پیش‎بینی می‌‎شود در بهمن ماه امسال در برخی نقاط جنوبی استان شاهد حمله ملخ‎ها باشیم.

او از تشکیل ستاد گیاه پزشکی استان فارس برای پیش‌بینی تمهیدات لازم مبارزه با ملخ‌ها خبر داد و عنوان کرد: از هم‌اینک سمپاش‌ها را آماده و تجهیز کرده‌ایم.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: اگرچه اعتباراتی هم برای توزیع در این خصوص تزریق شده اما بدهی ۷۰۰ میلیون تومانی به سم‌پاش‌ها، خرید سم و هزینه‌های جاری سال گذشته به قوت خود باقی مانده است.

ایسنا
انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: