کد خبر: ۱۳۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۴ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
مدیرکل هواشناسی فارس میزان بارش باران در نقاط مختلف فارس را اعلام کرد.
مسعود دهملایی مدیرکل هواشناسی فارس با اشاره به بارش باران در شهرستان‌های فارس از دیشب ۸ فروردین تا بعد از ظهر امروز، اظهار کرد: داراب با ۲۰ و ۹ دهم و شهرک گلستان شیراز ۱۰ و ۶ دهم و اردکان ۸ و ۴ دهم میلی متر بیشترین میزان بارندگی را دارند.

او ادامه داد: در درودزن ۶ و ۶ دهم، زرین دشت ۵ و ۸ دهم، اقلید ۵ و ۶ دهم، زرقان ۴ و ۹ دهم، آباده ۴، استهبان ۳ و ۹ دهم و ایزدخواست ۳ و ۹ دهم میلی متر باران باریده است.

مدیرکل هواشناسی استان فارس تصریح کرد: در شیراز ۳ و ۸ دهم، ارسنجان ۳ و ۴ دهم، کازرون ۳، نورآباد ممسنی ۲ و ۷ دهم، صفاشهر ۲ و ۲ دهم، فسا یک و ۲ دهم، بوانات ۹ دهم، قیروکارزین ۶ دهم، سروستان ۶ دهم، فیروزآباد ۴ دهم، تخت جمشید ۴ دهم، لامرد ۳ دهم، لار ۲ دهم و فورگ ۲ دهم میلی متر باران به ثبت رسیده است.

او افزود: از آنجا که این سامانه بارشی موجب آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها، برخورد صاعقه، کاهش دید و اختلال در تردد شهری، لغزندگی و مه آلود بودن جاده‌های کوهستانی می‌شود، شهروندان از تردد و اسکان در کنار مسیل ها، رودخانه‌ها و ارتفاعات به سبب جاری شدن روان آب خودداری کنند.

مسعود دهملایی اضافه کرد: فیروزآباد با ۵۷۱ و ۷ دهم، اردکان با ۵۲۵ و ۶ دهم و قیروکارزین ۴۷۸ و ۲ دهم میلی متر بیشترین میزان بارندگی در سال ۹۸ تا امروز ۹ فروردین ماه ۹۹ را به خود اختصاص داده اند./ باشگاه خبرنگاران جوان 

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: