کد خبر: ۱۳۹۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
یکصد و سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز چهارشنبه ۲۱ خرداد، با ایراد سه نطق و بررسی چند طرح، نامه و لایحه برگزار شد.
 به  گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای این نهاد با اصلاح ایراد فرمانداری به مصوبه دستورالعمل اجرايي بندهای ماده٨٠ قانون تشكيلات، وظايف و انتخاب شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران (مصوب ١/٣/١٣٧٥ با اصلاحات بعدی) در ارتباط با هوشمندسازی موافقت کردند و به کمیسیون هوشمندسازی ارجاع داده شد.

در یکصدو ششمین جلسه صحن علنی شورا ایراد فرمانداری به مصوبه دستورالعمل استقرار موقت مدارس غيردولتی و مهدكودكهای شهر شيراز مطرح و اعضا بر مصوبه اصرار کردند.

 دستور دیگر صحن علنی شورا، ایراد فرمانداری به مصوبه مبنی بر اصلاح مصوبه‌ی قدرالسهم شهرداری ناشی از ارزش افزوده باغات واقع در حوزه استحفاظی باغات قصردشت بود که مقرر شد برای بررسی بیشتر به کمیسیون شهرسازی و معماری ارجاع داده شد.

همچنین ایراد فرمانداری به مصوبه درخصوص راهكارهاي اجرايی بندهای ١٨ -١٩-٢٠ و ٢١ ماده ٨٠ قانون تشكيلات، وظايف و انتخاب شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران (مصوب ١/٣/١٣٧٥ با اصلاحات بعدی) بررسی و اعضا بر این مصوبه اصرار کردند.

طرح یک فوریتی جمعی از اعضای محترم شورا مبنی بر الحاق یک تبصره به مصوبه قدرالسهم سرانه خدمات عمومی موضوع ماده 101 اصلاحی قانون شهرداری، تصویب شد.
با تصویب این طرح، در رابطه با سکونتگاههایی که بر اساس بازنگری طرح جامع شهر شیراز بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در سال 1388 بعنوان محدوده منفصل کلان شهر شیراز تعیین شده اند، مبنا طرح هادی روستایی مصوب آنها بوده که محدوده قبل از سال 1388 که در محدوده طرح هادی می‌باشند شامل عوارض ورود به محدوده نمی‌شوند و در صورتیکه بعد از سال 1388 اراضی به محدوه طرح هادی طبق روال قانونی اضافه شده باشد علاوه بر اعمال ماده 101 اصلاحی،  شامل ضوابط ورود به محدوده نیز می‌ شوند.

لایحه شهرداری درخصوص پرداخت عیدی به مبلغ پنج میلیون ریال به هر نفر از رانندگان استیجاری تمام وقت به تناسب مدت حضور در جلسه بررسی شد و به تصویب رسید.
با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می شود نسبت به پرداخت مبلغ پنج میلیون ریال به هر نفر از رانندگان استیجاری تمام وقت وپرداخت مبلغ دومیلیون ریال به هر نفر از راننگان ایاب وذهاب به تناسب مدت حضور در طول سال 1398 از بودجه سال 99 شهرداری شیراز اقدام کند.

در ادامه با بررسی طرح کمیسیون برنامه و بودجه، امورحقوقی و املاک شورا مبنی بر الحاق یک بند و تبصره به مصوبه هزینه بهای خدمات بهره برداری سالیانه از ساختمانها و واحدهای قابل بهره برداری در جلسه، ضمن اصلاح یک بند از مصوبه، یک تبصره به ان الحاق شد که به موجب ان شرکتهای دانش بنیانی مشمول این مصوبه می شوند که مجوز و تاییدیه لازم را از یکی از مراجع تحت عناوین معاونت علمی ریاست جمهوری یا پارک علم و فن آوری اخذ کنند.

همچنین دراین جلسه در اجرای مصوبه با موضوع بیانیه چشم انداز شیراز ۱۴۲۰،مجموعه راهبردها و سیاست های اجرایی شهر و شهرداری شیراز، شامل ۶۵راهبرد در حوزه های شهری و تعداد۶۳راهبرد برای حوزه های ماموریتی شهرداری و ۱۷۶ سیاست اجرایی به تصویب رسید.

در ادامه نیز طرح جامع مدیریت سرمایه های انسانی شهرداری شیراز به منظور بهبود مدیریت سرمایه های انسانی شهرداری شیراز در راستای ارتقاء وبهره وری سازمانی در محورهای جذب، نگهداشت، ارتقاء انتصاب، جانشین پروری، آموزش وتوانمندی سازی با موافقت اعضا همراه شد.
لایحه حمایت از ورزش کلانشهر شیرازنیز پس از بررسی به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا ارجاع داده شد.

تشکیل شورای عالی فنی شهرداری شیراز نیز در این جلسه با اکثریت ارا به تصویب رسید.
با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، درخواست دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص واگذاری اتوبوس فرسوده توسط شهرداری به دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.
همچنین نامه استانداری فارس درخصوص تعیین میزان حق توقف وسایل نقلیه در پارک های مجاز حاشیه ای در معابر پر ترافیک شیراز نیز به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: