کد خبر: ۱۴۰۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۹
فرماندار شهرستان شیراز خبر داد:
در این طرح هر کدام از کارکنان سازمانها و دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز می‌توانند به صورت کاملاً داوطلبانه بخشی از حقوق خود را به عنوان نذر سلامتی و شکرگزاری به درگاه خداوند برای عبور از بحران بیماری کرونا برای این مشارکت خیرخواهانه اختصاص دهند.
 
محمدرضا امیری فرماندار شهرستان شیراز در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و با تمرکز بر زنان زندانی از پیاده‌سازی طرح "خورشید خانه" در شهرستان شیراز، به همت حوزه زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود:  همه ما در قبال مسئولیت اجتماعی خود و فراتر از وظایف شغلی می بایست دغدغه حمایت از اقشار آسیب دیده اجتماع را داشته باشیم. 
فرماندار شیراز خاطر نشان کرد طرح "خورشید خانه" با همین هدف و به منظور هم‌صدایی و یکپارچگی اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه مردم شریف شیراز و تشکل های مردم نهاد و خیرین، در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و به طور ویژه زنان زندانی، در دستور کار کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری شیراز قرار گرفته است.
طرح
 سارا همت مشاور فرماندار و مسئول امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز نیز ضمن قدردانی از تمامی اقداماتی که طی سال‌های گذشته در راستای آزادسازی زنان زندانی انجام شده است اظهار داشت: هر ساله خیرین نیک اندیش شیراز در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، فعالانه حضور داشته و مبالغ قابل توجهی را برای بازگشت این زندانیان به دامان گرم خانواده جمع آوری می کنند. لیکن امسال به دلیل شرایط پیش آمده و شیوع بیماری کرونا و فشار اقتصادی ناشی از آن بر خانواده‌های آسیب‌های دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد و فصلی و...که تحت تاثیر محدودیت های اعمال شده جهت کنترل ویروس کرونا در وضعیت معیشتی نامناسب قرار گرفته اند، سهم عمده‌ای از مشارکت خیرخواهانه خیرین شیراز صرف تهیه بسته های معیشتی و حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا شده و این نگرانی وجود دارد که امسال در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد با کمبود نقدینگی مواجه شویم.
مسئول امور زنان و خانواده شهرستان شیراز با این مقدمه، از تشکیل کارگروه تخصصی زنان و خانواده ذیل کارگروه اصلی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود: فرماندار شیراز از کارکنان سازمانها و دستگاههای اجرایی شهرستان دعوت می‌نماید تا به عنوان نذر سلامتی خود و خانواده و در راستای مسئولیت اجتماعی خود با اقدامی خیرخواهانه در طرح "خورشید خانه" مشارکت کنند.
طرح
همت در خصوص طرح "خورشید خانه" توضیح داد که در این طرح هر کدام از کارکنان سازمانها و دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز می‌توانند به صورت کاملاً داوطلبانه بخشی از حقوق خود را به عنوان نذر سلامتی و شکرگزاری به درگاه خداوند برای عبور از بحران بیماری کرونا برای این مشارکت خیرخواهانه اختصاص دهند.
 وی با تاکید بر اینکه مشارکت کارکنان در این طرح کاملاً داوطلبانه بوده و میزان مشارکت نیز کاملاً اختیاری است افزود: مبالغ جمع‌آوری شده، در اختیار ستاد دیه استان قرار داده می شود تا بر اساس اولویت بندی که ستاد دیه و امور زندان ها مشخص کرده اند در بحث آزادسازی زنان زندانی با نظارت کمیته زنان و خانواده فرمانداری شیراز اقدام شود.
 مشاوره زنان و خانواده فرمانداری شیراز  گفت اقداماتی از این دست در شهر شیراز پیشتر نیز به صورت جزیره‌ای و در مقیاس های کوچک انجام شده و هدف از این طرح را ایجاد تمرکز و یکپارچگی در این اقدام خداپسندانه و هدفمند کردن مشارکت های مردمی برشمرد. 
وی ضمن قدردانی از تمامی دستگاه‌های اجرایی که در این طرح با فرمانداری شیراز همراه هستند اظهار داشت انشاءالله در برنامه ویژه‌ای با حضور کارکنان و مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان، در عید مبعث پیامبر مهربانی، آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد حاصل از اجرای طرح "خورشید خانه" را جشن می‌گیریم و امیدواریم که مشارکت همکاران دستگاه‌های اجرایی در حدی باشد که بتوانیم کمبود نقدینگی ناشی از بحران کرونا و حمایت همیشگی خیرین را به بهترین شکل جبران نماییم.
سارا همت از توزیع فرم ها و دستورالعمل های مربوط به این طرح در جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود مشارکت کارکنان در یک بازه زمانی هشت ماهه برنامه ریزی شده است که داوطلبان مشارکت در طرح "خورشید خانه" می توانند از یک ماه تا ۸ ماه بخشی از حقوق ماهیانه خود را از طریق تکمیل فرم های طراحی شده و ارائه شده به امور بانوان دستگاه‌ها به آزادسازی زنان زندانی اختصاص دهند و انشاءالله شاهد تاثیرات معنوی این عمل خداپسندانه در زندگی و سلامت خانواده خود باشند.

 مشاور زنان و خانواده فرمانداری شیراز در ادامه خاطرنشان کرد کانون خانواده برای فرماندار شیراز از چنان جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که رسیدگی به زندانیان جرایم غیر عمد و به ویژه زنان به عنوان محور عاطفی خانواده را به صورت خاص در دستور کار کارگروه زنان و خانواده قرار داده و تاکید دارد که نه تنها به عنوان یک عمل خداپسندانه بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان رسیدگی به زنان زندانی در راس برنامه ها قرار گیرد تا انشاالله شاهد کاهش بحران های عاطفی و آسیب ها و پیامدهای اجتماعی دوری زنان از خانواده باشیم.
همت در پایان از مشاوران امور بانوان سازمانها و دستگاههای اجرایی شهرستان شیراز که فراتر از وظیفه سازمانی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهروندان آسیب دیده در این طرح مشارکت دارند نیز  قدردانی کرد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: