کد خبر: ۱۴۰۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
آتش سوزی در انبار ابزار آلات با تلاش آتش نشانان 4 ایستگاه مهار و خاموش شد.
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، پس از اطلاع رسانی این حادثه توسط شهروندان به سامانه 125، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز صبح امروز آتش نشانان ایستگاه های 3، 6، 11 و 19 را به همراه گروه  اطفا حریق و خودروهای حامل دستگاه تنفسی بی درنگ به محل حادثه در خیابان قاآنی نو اعزام کرد.

محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز که از دقایق اولیه در محل حادثه حضور داشت درباره چگونگی وقوع این حادثه اظهار داشت: محل حادثه یک ساختمان دو طبقه  بود که زیرزمین با کاربری انبار لوازم، طبقه همکف آن با کاربری فروش ابزار آلات و در طبقه دوم، یک واحد مسکونی وجود داشت. 

در این حادثه حریق از زیرزمین این ساختمان( مملو از لوازم و ابزار الات) شروع شده وکاملاً شعله ور شده بود.

قانع با اشاره به این که دود و حرارت به سرعت در حال گسترش بود و بیم محبوس شدن افراد در طبقات وجود داشت، افزود: آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حضور یافتند و پس از قطع برق و گاز ساختمان، بااستفاده از دستگاه تنفسی، درمیان دود و آتش و حرارت بسیار بالا در یک عملیات نفس گیر به داخل ساختمان نفوذ کردند و با بکارگیری چندین رشته لوله های آبدهی به مهار و خاموش کردن شعله های آتش پرداختند.

رییس سازمان آتش نشانی شیرازخاطرنشان کرد: آتش سوزی در زیر زیرزمین، انبار نگهداری ابزارالات بود که با توجه به این موضوع گروه نجات همزمان با تجهیزات کامل، خود را به طبقات رساندند و به جستجوی محبوسین احتمالی پرداختند که خوشبختانه افراد داخل ساختمان با توجه به ساعت آتش سوزی و اطلاع به موقع از ساختمان خارج شده بودند و سایر شهروندان و کسبه نیز با راهنمایی آتش نشانان، به محل امن خارج از محدوده حادثه هدایت شدند.

 وی افزود: آتش نشانان پس از تلاش فراوان توانستند شعله های آتش را در کمترین زمان ممکن و پیش از سرایت به فروشگاه های همجوار و طبقات فوقانی مهار و خاموش نمایند.

در پایان، تیم اطفا حریق با ایمن سازی کامل محل حادثه و اطمینان از نبود شعله و حرارت در ساختمان بوسیله فن های فشار قوی اقدام به تخلیه دود در طبقات کردند و محل را در حضور عوامل انتظامی تحویل مالک دادند.

خوشبختانه با سرعت عمل آتش نشانان این حادثه هیچ مصدومی به دنبال نداشت.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در حال بررسی است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: