کد خبر: ۱۴۰۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
هم اکنون هزار و ۶۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در مراکز درمانی فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه، خدمات درمانی لازم را دریافت می کنند.
 دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون حدود ۲۱۶ هزار نمونه آزمایش کروناویروس در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده است، تاکنون ابتلای ۳۳ هزار و ۲۳۴ بیمار در فارس به قطعیت رسیده است.

 وی با ابراز تاسف از فوت ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان در اثر ابتلا به این بیماری از ابتدای شیوع در استان تاکنون را ۵۱۷ مورد می باشد.

هم اکنون هزار و ۶۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در مراکز درمانی فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه، خدمات درمانی لازم را دریافت می کنند.

دکتر همتی همچنین به رسم شنبه های هر هفته گزارشی نیز از آمار تجمعی مبتلایان به کروناویروس در استان، از ابتدای شیوع این بیماری ارائه کرد که در این گزارش، شیراز با ۱۴ هزار و ۵۳۳ مبتلا، در رتبه نخست اعلام شد.

کازرون با هزار و ۵۲۱ مورد؛ مرودشت هزار و ۱۴۶ مورد؛ داراب ۷۷۷ مورد؛ قیروکارزین ۶۹۷ مورد؛ کوار ۶۷۸ مورد؛ لامرد ۵۵۷ مورد؛ زرین دشت ۴۵۵ مورد؛ ممسنی ۴۳۸ مورد؛ مهر ۳۸۹ مورد؛ فیروزآباد ۳۶۵ مورد؛ آباده ۳۴۴ مورد؛ کوه چنار ۳۲۴ مورد؛ زرقان ۲۹۷ مورد؛ فراشبند ۲۸۱ مورد؛ استهبان ۲۷۹ مورد؛ اقلید ۲۴۴ مورد؛ سپیدان ۱۹۱ مورد؛ خرم بید ۱۸۰ مورد؛ رستم ۱۶۵ مورد؛ نی ریز ۱۵۶ مورد؛ پاسارگاد ۱۴۴ مورد؛ خرامه ۱۲۲ مورد؛ ارسنجان ۱۱۶ مورد؛ بیضا ۱۱۳ مورد؛ سروستان ۱۱۱ مورد؛ بوانات ۶۱ مورد؛ بختگان ۴۸ مورد و سرچهان با ۴۲ مورد دیگر آمارهای اعلام شده از سوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.

مابقی موارد ابتلا در استان مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین به باوری غلط در دیدگاه عموم در زمینه این بیماری اشاره کرد که گفته می شود کودکان از ابتلا به کروناویروس مصون بوده و یا کمتر در معرض خطر هستند و در این زمینه توضیح داد: یافته ها نشان می دهد سه درصد کودکان جامعه با این بیماری درگیر شده و نیم درصد نیز جان خود را از دست داده اند؛ بنابراین به خانواده ها توصیه می شود هنگام خروج از منزل، نسبت به استفاده از ماسک برای کودک خود نیز اهتمام جدی داشته باشند.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: