کد خبر: ۱۴۲۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۰ مهر ۱۳۹۹
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۴۳۷ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت دلارقیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۴۳۷ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۹۱۹ هزار تومان و هر مثقال طلا ۶ میلیون و ۲۲۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان است.
هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۴۳۷ هزار تومان، قیمت دلار ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

*** نرخ‌های درج شده در این خبر برای انواع طلا و سکه برگرفته از سایت اتحادیه و طلا و جواهر است.

گفتنی است، قیمت طلا، سکه و ارز در بازار نسبت به روز‌های قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی اعمال تحریم‌های مجدد برخی بانک‌های ایرانی است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار بوجود آید و دلار نیز از سد قیمتی ۳۰ هزار تومان عبور کند.

به گزارش تسنیم، در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان، یورو ۳۷ هزار تومان و درهم امارات ۸ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است.

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

ولی ظاهرا بازار از سیاست‌های بازارساز استقبال نکرد و همین امر سبب شد تا قیمت ارز در روز‌های اخیر مدام رکورد‌های جدیدی را به ثبت برساند؛ در صرافی‌های بانکی نیز قیمت ارز به دنبال بازار آزاد درحال رکوردزنی است.

با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی نیز افزایش یافت؛ قیمت دلار برای اولین بار در صرافی‌های بانکی وارد کانال ۳۱ هزار تومان شد؛ فعالان بازار براین باورند که رشد چشم‌گیر قیمت طلا و ارز و دلار واکنش هیجانی بازار به اقدام جدید آمریکا بود که ۱۸ بانک ایرانی را در لیست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.

برهمین اساس هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۳۱ هزار و ۵۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل معادل ۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۵ هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند. 

بروز رسانی: ‌یک‌شنبه 20 مهر 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

31 هزار و 50   

قیمت دلار (بازار آزاد)

31 هزار و 100

قیمت یورو (صرافی بانکی)

36 هزار و 700

قیمت یورو (بازار آزاد)

37 هزار

قیمت درهم

8 هزار و 600

قیمت پوند

41 هزار

بروز رسانی: یک‌شنبه 20 مهر ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  14 میلیون و 700 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

15 میلیون و 900 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 450  هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5 میلیون و 650 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 650  هزار

بروز رسانی: ‌‌یک‌شنبه 20 مهر ساعت 11:15

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 437 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 919  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 222 هزار

انس طلا(دلار)

1931.6

 


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: