کد خبر: ۱۴۳۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹
دوربین شیرازه به میان جهادگرانی رفته که بعد از پرستاران در جبهه مقابله با ویروس کرونا هستند؛ همان‌هایی که بدون هیچ چشم داشتی برای رعایت احکام اسلامی جان خود را در کف دست گرفته‌اند تا تغسیل اموات به درستی صورت پذیرد.
به گزارش سرویس چندرسانه ای شیرازه؛ شیوع ویروس کرونا، ترس از مرگ را به جان همه افراد جامعه انداخت به‌طوری که همه نگران سلامتی‌شان هستند، در این میان کسانی که مبتلا شدند هرگز فکر نمی‌کردند که از مبتلایان یا قربانیان این ویروس منحوس باشند.
این ویروس ناخوانده در همه شهرها و روستاهای استان ما هم نفوذ کرد و بی‌رحمانه به جان بسیاری از افراد افتاد، کسانی که از ابتلای خود به کرونا مطلع می‌شدند به دلیل مرگبار بودنش، دچار شوک روحی شدند.

تصور اینکه این ویروس بخواهد جان بگیرد، اگر چه سخت ولی واقعی بود! پس از فوت بیماران کرونایی، اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی در روزهای ابتدایی مرگ و میر ناشی از کرونا، اجازه غسل و خاکسپاری آنچنانی را به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌دادند.

ولی رفته رفته با افزایش آگاهی از روش‌های مقابله با این ویروس و فراهم شدن امکانات، دستور غسل و کفن اموات کرونایی صادر شد، این موضوع برای خوب کردن حال بازماندگان کرونایی بجا بود.

برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی، رعایت احکام اسلامی در اولویت قرار داشت،  از این رو برای اموات مرد برادران، و برای اموات زن خواهران باید دست به‌کار می‌شدند، البته قبل از آن هم تیمم به همین صورت انجام می‌شد.

این بار دوربین شیرازه به میان جهادگرانی رفته که بعد از پرستاران در جبهه مقابله با ویروس کرونا هستند؛ همان‌هایی که بدون هیچ چشم داشتی برای رعایت احکام اسلامی جان خود را در کف دست گرفته‌اند تا تغسیل اموات به درستی صورت پذیرد.

شرح این موضوع را از زبان یک بانوی جهادی شیرازی بشنوید.

 

انتهای پیام/ ر/ ح/ م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: