کد خبر: ۱۴۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۷ - ۱۶ آذر ۱۳۹۹
سردار عبدالرسول استوار محمودآبادی، سردار رشید اسلام، یادگار ۸ سال دفاع مقدس و پیشکسوت رزمندگان جان برکف استان فارس پس از ۴۰سال پاسداری و تحمل سال‌ها درد عوارض شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل شد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سردار عبدالرسول استوار محمودآبادی در دفاع از حریم اهلبیت در مقابل گروه‌های تکفیری دوشادوش سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی در سوریه و عراق مجاهدت کرد.

سردار عبدالرسول استوار محمودآبادی متولد شهر کوار و بزرگ‌شده شیراز است. او از شاگردان و نزدیکان شهید محراب آیت‌الله دستغیب و از جوانان انقلابی شیراز بود.

همرزم شهید سلیمانی به یاران شهیدش پیوست/ سردار استوار پس از ۴۰سال پاسداری و خدمت مجاهدانه به شهادت رسید

از ابتدای جوانی و با شروع دفاع مقدس عازم جبهه‌های غرب و جنوب شده و در لشگر ۱۹ فجر و تیپ مستقل ۳۵ امام حسن(ع) به عنوان فرمانده گردان، مسئول اطلاعات و عملیات لشکر، فرمانده تیپ مستقل و... به دفاع از کشور پرداخته و در این عرصه بارها مجروح و مصدوم شیمیایی شد.

پس از آن نیز در عرصه‌های مختلف از جمله فرماندهی دانشکده علوم وفنون، مسئول آموزش و اطلاعات نیروی زمینی سپاه، موسس نیروی ویژه صابرین سپاه، فرمانده قرارگاه مدینه منوره در جنوب کشور، فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا در شمالغرب کشور، به دفاع از امنیت کشور پرداخت.

وی در دفاع از حریم اهلبیت در مقابل گروه‌های تکفیری دوشادوش سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی در سوریه و عراق مجاهدت کرد.

پس از آن در عرصه فرهنگی کشور مسئولیت مدارس سپاه را عهده‌دار شد و مسئول پیاده‌سازی الگوی طرح تحول و سند چشم‌انداز نظام آموزشی مدارس کشور شد.

در ماموریت اخیر او در کشور عراق آلوده به ویروس کرونا شده و به علت مصدومیت شیمیایی دوران دفاع مقدس ریه به شدت درگیر و حالش وخیم شد.

همرزم شهید سلیمانی به یاران شهیدش پیوست/ سردار استوار پس از ۴۰سال پاسداری و خدمت مجاهدانه به شهادت رسید

سردار رشید اسلام و یادگار ۸ سال دفاع مقدس و پیشکسوت رزمندگان جان برکف استان فارس پس از تحمل سال‌ها درد عوارض شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 زمان مراسم تشییع متعاقبا اعلام می‌شود.

انتهای پیام/ م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: