کد خبر: ۱۴۴۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۹
در نمازجمعه شهرستان‌های فارس مطرح شد؛
ائمه جمعه فارس در خطبه‌های این هفته نماز جمعه به مباحث مربوط به دهه فجر، اتفاقات زمان انقلاب، کرونا و مطالبات مردمی، بی ادبی و بی اخلاقی، موضع ایران در برجام و معضلات در شهرستان‌های خود پرداختند.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، ائمه جمعه فارس در خطبه‌های این هفته نماز جمعه به مباحث مربوط به دهه فجر، اتفاقات زمان انقلاب، کرونا و مطالبات مردمی، بی ادبی و بی اخلاقی، موضع ایران در برجام و معضلات در شهرستان‌های خود پرداختند.

همبستگی و حضور حیات بخش مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن، پایه‌های انقلاب را محکم و امید دشمن را به یاس تبدیل کرد

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند با تقدیر از حضور پر شور و شعور مردم در راهپیمایی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: ملت ایران، امسال در فضای بیماری کرونا و در روز ۲۲ بهمن، یک راهپیمایی متفاوت برگزار کرد. این بیماری که می تواند بهانه ای باشد برای خیلی ها که در خانه بمانند، اما هم دیدید که چگونه نوجوانان و جوانان، همراه با پیران از زن و مرد در یک رزمایش موتوری و خودرویی به خیابان‌ها آمدند و چهل و دومین تولد انقلاب را جشن گرفتند.درود بر شرافت و درود بر غیرت آنان.

وی با بیان اینکه خدای بزرگ را شاکریم که رویش های انقلاب بسیار بیشتر از ریزش های آن است، اظهار داشت: این رفتار متفاوت از سال‌های گذشته بیانگر این است که ما پای این انقلاب ایستاده‌ایم، یعنی اینکه ما برای خدا انقلاب کرده ایم نه برای شکم و لذا با همه تحریم‌ها ناجوانمردی ها و کاستی ها، کماکان مانند پدران شهیدمان، برادران شهیدمان، عموها و دایی های شهیدمان، راسخ و استوار ایستاده ایم.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: بدون شک این همبستگی و حضور حیات بخش، پایه‌های انقلاب را محکم و امید دشمن را به یاس تبدیل کرد؛ این حضور برای دولت و گروه وزارت خارجه یک تذکر مهم بود که ما نیاز به مذاکره با کشورهای عهدشکن نداریم و اگر بخواهیم به مذاکره برگردیم طبق فرمایش رهبری باید نسبت به آمریکا راستی‌آزمایی کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی، آوردگاه راهپیمایی عظیـم یوم الله ۲۲ بهـمن را دارای پیام‌های متعددی برای سردمداران کفر جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار خواند و افزود: مردم با این حماسه بزرگ ثابت کردند که در دفاع از اسلام و ایران عزیز و مقابله با زیاده خواهی‌های استکبار جهانی همچون گذشته در صحنه حاضر بوده و در حفاظت و صیانت از دستاورد‌ها و ارزش ها، آرمان‌ها و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ گونه کوتاهی نخواهند کرد.

هیچ کس از رعایت اخلاق معاف نیست

حجت الاسلام حسینی بوشهری درخطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان رستم بااشاره به راهپیمایی خودرویی۲۲بهمن گفت: ازمسئولان،اصناف وآحادمردم برای حضورپرشوردراین راهپیمایی تقدیروتشکرمیکنم و دراین راهپیمایی مردم نشان دادندکه به آرمان های انقلاب وفادارند؛ مسئولان مانیزبایدباخدمت بدون منت درجهت رفع مشکلات معیشتی وقطع وابستگی هابه خارج تلاش کنند.

وی درادامه با اشاره به سخنرانی اخیرمقام معظم رهبری درجمع مداحان افزود: رعایت اخلاق برای همه افرادجامعه ضروری است وهیچکس ازرعایت اخلاق معاف نیست، بنابراین مردم بایدنسبت به یکدیگرومسئولان انصاف داشته باشند و اگرخدایی نکرده بداخلاقی درجامعه رواج یابد،وحدت کشورخدشه دارخواهدشد.

حجت الاسلام حسینی بوشهری تصریح کرد: آمریکاواروپاحق ندارددرموردبرجام برای ماشرط وشروط بگذارد.زیرامابه تمام تعهداتمان پایبندبودیم درحالی که آنان یاازبرجام خارج شدندویاآن رانقض کردند.لذامابایدیک صداباشیم وهمه گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم. درست است که مردم ازمسئولان گله دارنداماتاآخرپای انقلاب ونظام ایستاده اند.

رعایت ادب و اخلاق ضرورت امروز جامعه

حجت الاسلام مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی ،فرا رسیدن ماه رجب را تبریک گفت .

وي در بخش ديگري ازخطبه ها با اشاره به بركات ماه رجب اظهار كرد: ماه رجب از مهمترين ماه هاي خداست كه دعا و استغفار مومنان پذيرفته مي شود و بايد از آن براي خودسازي استفاده كرد.

آقائی ماه رجب را فرصت مناسبی برای خودسازی وزمینه سلامت قلب دانست وافزود:یکی از نشانه های قلب سلیم وظرفیت وجودی بالا در انسان ها شرح صدرمی باشد که باعث می شود انسان در تلاطئم های زندگی خشم خود را کنترل وغضب خود را مهار کند.

وی بالاترین مظهر شرح صدر راکظم غیظ عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه اسلام در بسیاری از موارد خشم را نکوهش و به فروخوردن آن سفارش کرده اما در مواردی هم ،خشم را یک امر پسندیده تلقی می کند؛ چراکه برخی غضب ها، هدف مقدسی را دنبال می کنند.

آقائی در ادامه از مسئولان تقاضا داشت در برخورد خود با مردم مراقب باشند که خشم خود را فرو برده ،زیرا چنانچه مسئولی از روی غرض ورزی با مردم برخورد کند در تصمیم گیرهایش تاثیر گذار خواهد بود وخدای نکرده تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه به موضوع رعایت ادب واخلاق در جامعه اشاره نمود وافزود:یکی از ضرور ت های جامعه که رهبر انقلاب نیز به آن اشاره فرمودند،رعایت ادب واخلاق به عنوان ضرورت امروز جامعه می باشد.

وی با بیان اینکه همیشه اختلاف سلیقه و یا نارضایتی در سطح جامعه وجود داردوگاها مرزاین اختلاف سلیقه ها به حدی می رسد که از مسیر انتقاد ودلسوزی به مرز بی ادبی می رسد،بیان کرد: رعایت ادب واخلاق به ویژه در بین مسئولان ،سلامت جامعه را به دنبال داردوزبان مومن، حرمت بالایی داردو شان انسان مومن و مسلمان از هرگونه بی ادبی وفحاشی و بد اخلاقی به دور است.

آقائی در ادامه به موضوع شکست های پی در پی آمریکا وایادی استکبار در منطقه پرداخت و افزود:یکی از بزرگترین دلایل اصلی شکست های آمریکا و ایادی استکبار،خطای محاسباتی آنان می باشد.

امام جمعه مرودشت با بیان اینکه تحلیل انقلاب اسلامی وعظمت آن برای نسل جوان امروزی یک امر ضروری می باشد،بیان داشت :درک عظمت انقلاب اسلامی و نظام ورهبری حکیم انقلاب وحرکت رو به جلوی آن باعث گردیده که ایران اسلامی روز به روز در دنیا با اقتدار بیشتری پیشرفت کند و لذا تحلیل انقلاب و عظمت بالای آن برای نسل جوان یک امر ضروری و مورد نیاز محسوب می گردد.

خطیب جمعه مرودشت در ادمه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دولت جوان انقلابی اشاره نمود و افزود: برداشت بدون تفسیر از کلام رهبری در زمینه تشکیل دولت جوان انقلابی و حزب اللهی باعث برخی افراط ها وتفریط ها شده است و نباید صرفا تقلیل به دولت جوانی باشد که به فرض مثال رئیس جمهور آن یک جوان 34 ساله باشد.

آقائی تصریح کرد:دولت جوان یعنی اینکه جرات حرکت وجسارت در مسیر انقلاب را داشته باشندو لذا با شناسایی نیروهای توانمند و با انگیزه بتوانیم آینده خوبی را برای نظام شاهد باشیم .

خطیب جمعه مرودشت در ادامه به رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم برای وارد نشدن به پیک چهارم کرونا اشاره نمود و افزود: مردم باید نکات بهداشتی را به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا جدی بگیرند تا این بیماری در کشور ما ریشه کن شود.

آقائی با بیان اینکه در مدت اخیر تعداد زیادی از شهرهای استان فارس به رنگ آبی درآمده بودند که متاسفانه عدم رعایت نکات بهداشتی توسط یک عده از مردم باعث زرد شدن تعدای از این شهرها در استان شده است ،بیان کرد: در روزهای گذشته تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در کشور افزایش یافته است بنابراین باید این ویروس منحوس را جدی بگیریم و مراقب حفظ جان و سلامت خود و دیگران باشیم.

خطای محاسباتی، دلیل اصلی شکست‌های آمریکایی ها است

حجت الاسلام والمسلمین حسین نژادیان امام جمعه شهر صدرا با اشاره به سخنانی از امام راحل (ره)، گفت: از عصر اقتصادی نترسید، اگر ما را محاصره اقتصادی هم بکنند ما فعال تر میشویم. رهبر انقلاب فرموده اند: امروز در عرصه اقتصاد به خاطر سیاست های خصمانه آمریکا یک عرصه جنگ است، در این عرصه کارزار، هر کسی بتواند به نفع کشور تلاشی کند، جهادی کرده است. به تعبیر امام خامنه ای؛ بزرگ ترین مبارزه با آمریکا، کار، تلاش، مجاهدت برای اصلاح امور کشور است.

وی تصریح کرد: خطای محاسباتی، دلیل اصلی شکست های آمریکایی ها است و این نکته ای بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان ارشد نیروی هوایی، اشاره فرمودند، در ۱۰ دی ماه سال ۵۶، رییس جمهور آمریکا در ایران گفت: ایران جزیره ثبات است؛ یعنی خیال آمریکا از ایران وابسته و مسئولان نوکر مآبش آسوده است. در روز بعد قضیه قم اتفاق افتاد و ۱۹ دی مردم قم قیام کردند. بعد از آن قیام مردم تبریز بعد حرکت عظیم مردم شهرهای دیگر.

به گفته امام جمعه شهر صدرا، خطای محاسباتی دشمن بیش از ۳۰ سال در سال های اخیر در بیانات رهبر حکیم انقلاب تکرار مورد توجه بوده است. ایشان در دیدار با نخبگان جوان علمی، در ۲۶ مهر ۹۶ فرمودند، دشمن ما دچار عقب افتادگی ذهنی است و ۴۰ سال است این ها دارند دشمنی‌می‌کنند با ما، توی دهنشان می خورد، شکست می خورند، چرا؟ چون محاسبه آن ها غلط است‌.

وی تصریح کرد: خطای محاسباتی دشمن؛ در ۱۵ خرداد و کشتار مردم و حبس امام (ره)، در پیش بینی انقلاب، پس از‌کشتار ۱۷ شهریور و تعویض پیاپی دولت ها در اعلام حکومت نظامی در ۲۱ بهمن، در دل بستن به لیبرال ها و نفوذی ها و انواع‌ گروهک های برای تجزیه و ناامنی ایران، در تحریک صدام حسین و راه اندازی جنگ، و...‌ . در فتنه های ۸۸، ۹۶، ۹۸ جهت جدایی مردم و حاکمیت، در تشدید تحریم ها بوده است.

امام جمعه شهر صدرا در خصوص سیاست قطعی ایران درباره برجام و تحریم ها گفت: با توجه به رهنمودهای امام خامنه ای: آمریکائی ها حرف های مهملی می زنند که گوشی بدهکار حرف های آن ها نیست و آمریکا و ۳ کشور اروپائی، برجام را زیر پا گذاشتند، لذا حق شرط و شروط گذاشتن ندارند و آن ها به تعهداتشان عمل نکردند لذا باید همه تحریم ها از سوی آمریکا به طور عملی و جدی لغو شود و مورد راستی آزمایی ما قرار بگیرد. ۴- ما حق شرط گذاری داریم چون در این ۷ سال به عهد و پیمان خود وفادار بودیم.

شهرداری بنارویه علت قطع درختان را توضیح دهد

حجت الاسلام والمسلمین سید عبد الحسن روانبخش امام جمعه شهر بنارویه با بیان اینکه به یاد خداباشید در همه حال و بدانید خدا ما را در همه حال می بیند، گفت: یوم الله بیست دوم بهمن ماه را پشت سر گذاشتیم و مردم ما با حضور خود در صحنه نشان دادند که همیشه پشتیبان انقلاب هستند و پای انقلاب خود در هر شرایطی ایستاده اند.

وی تصریح کرد: امسال اگرچه راهپیمایی به علت بیماری کرونا به شیوه دیگری انجام شد ولی همین حرکت خودروی و موتوری نیز شایسته بود؛ یکی از واژه های انقلاب فرهنگ است و ضربه های که بر ما وارد شده از طرف کسانی که به غرب می روند و اسیر فرهنگ انان می شوند و فرهنگ غربی را در کشور رواج می دهند، است.

روانبخش با بیان اینکه هشدارهای که مقام عظمای ولایت به مسولین می دهند همین تهاجم فرهنگی است، اظهار داشت: وقتی دشمن از راههای دیگر نتوانست بر ما چیره شود از راه فرهنگ وارد می شود؛ من یک ولنگاری فرهنگی مشاهده می کنم همین طرز پوشش ها ماشین های انچنای از مصداق فرهنگ غربی است.

به گفته امام جمعه شهر بنارویه، واژه عزت ملی بدین معنی است که یک ملت در خودش احساس حقارت نکند، ما هشت سال دفاع کردیم زیر بار بیگانگان نرفتیم و ما سر افراز ماندیم این عزت است.

حجت الاسلام والمسلمین روانبخش در تذکری نسبت به شهرداری گفت: زمانی یک شهرداری شروع به درختکاری می کند و شهرداری دیگر شروع به قطع کردن می کند! مسولین امر بیایند و برای مردم توضیح دهند علت کار خود را بیان نمایند منطقه ما گرم هست نیاز به درخت دارد درخت ریه های زمین است.

وی برجام را مورد اشاره قرار داد وافزود: این مهمل های که امریکا می گوید فایده ای ندارد امریکا از بر جام خارج شده است باید به تعهدات خودش عمل کند دیگر به برجام برگردد ما هم به تعهدات خود عمل می کنیم.

انتهای پیام/ ح / م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: