کد خبر: ۱۴۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
کلاس کنترل مربیان استان فارس در دو بخش فرنگی و آزاد طی روز‌های ۲۲ تا ۲۴ اسفندماه در شهر شیراز برگزار شد.
به گزارش سرویس دریافت‌خبر ورزشی شیرازه، کامبیز مرادی رئیس انستیتو کشتی در مورد کلاس کنترل مربیان در استان فارس گفت: در این کلاس که فقط در آن کنترل مربیان انجام شد، در بخش فرنگی ناصر نوربخش و مهدی محمدی و در بخش آزاد محسن کاوه و یعقوب نجفی جویباری به‌عنوان مدرس حضور داشتند و بنده نیز دروس تئوری را تدریس کردم.

وی ادامه داد: در این دوره با توجه به شرایط کرونا، کلیه مربیان استان فارس در دو بخش، اصول مربیگری، اخلاق در ورزش و طراحی در تمرین را پشت سر گذاشتند و تمامی کسانی که صاحب دفترچه مربیگری بودند کنترل شدند.

مرادی با اشاره به حضور امید نوروزی قهرمان جهان و المپیک در این دوره تصریح کرد: کلیه مربیان فعالی که سن ۶۰ سالگی را پشت سر گذاشتند و با قانون ۶۰ سالگی مواجه شده بودند، اما از بولتن مربیگری خارج‌شده بودند در این دوره حضور پیدا کردند و با توجه به فاکتور‌ها و شاخص‌های که داشتیم اکثر این مربیان فعال و در بولتن جای گرفتند.

وی ادامه داد: در کل حدود ۸۰ نفر از مربیانی که به هر نحوی از بولتن ما خارج‌شده بودند در این دوره حضور یافتند که تعداد ۳۱ نفر با توجه به کسب امتیازات و نتایج لازم به لیست مربیان انستیتو کشتی اضافه شدند.

رئیس انستیتو کشتی گفت: حدود ۱۶۰ مربی کشتی آزاد و فرنگی که صاحب دفترچه بودند در این کلاس کنترل شدند که از این تعداد ۳۱ نفر غیرفعال شدند و ۴۶ نفر نیز با توجه به شاخص‌های عدم بار فنی، تیپ بدنی و عدم حضور در باشگاه‌ها و فعال نبودن، فرصت‌های شش‌ماهه داده شد تا خود را در به‌روزرسانی کنند و در غیر این صورت غیرفعال می‌شوند.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: به تمام مربیان سراسر کشور اعلام می‌کنم که اگر دارای بار فنی و دانش روز کشتی نیستند، ازلحاظ آمادگی جسمانی در سطح ایده آلی قرار ندارند و در باشگاه‌ها فعالیت نمی‌کنند با حضور ما و تیم آموزشی انستیتو در استان‌ها مطمئناً دچار مشکل خواهند شد و از این فرصتی که دارند استفاده و نسبت به به‌روزرسانی خود تلاش کنند.

انتهای پیام/ر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: