کد خبر: ۱۴۷۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هم اکنون در بیمارستان‌های فارس هزار و ۲۵۵ نفر بستری هستند که ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از وخیم بودن وضعیت ۲۱۸ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان خبر داد.

سید روح الله حسینی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۲۵۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری، ۹۰۰ هزار و ۷۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۰ هزار و ۳۶۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

حسینی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۱۰۳ هزار و ۷۳۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع ۲۷۵ هزار و ۷۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی همچنین از بهبودی ۲۵۱ هزار و ۹۸۵ نفر از ابتدا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی با بیان اینکه ۱۴ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری طی روز گذشته جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری را چهار هزار و ۵۳۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: جدی گرفتن دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دورهمی‌های خانوادگی، راهکاری موثر در پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

انتهای پیام/ ع

برچسب ها: کرونا ، شیرازه ، واکسن
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: