کد خبر: ۱۴۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز خبر داد:
با تلاش ۲۰ آتش نشان، آتش سوزی در طبقه اول یک پاساژ در خیابان توحید مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.
به گزارش سرویس حوادث شیرازه، محمد هادی قانع  رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز از آتش سوزی یک انبار خیاطی واقع در پاساژ دشتی شیراز خبر داد و گفت: به دنبال تماس مکرر شهروندان با سامانه 125 و اعلام آتش سوزی در یک پاساژ، ستاد فرماندهی بی درنگ زنگ ایستگاه های یک، ۱۱، ۱۲و ۱۹ را به صدا درآورد و آتش نشانان بلافاصله به سمت خیابان توحید،  پاساژ دشتی حرکت کردند.

بیشتر بخوانید:

همتی طرفدار پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران است


وی ادامه داد: با رسیدن تیم های اطفایی بعد از دو دقیقه به محل حادثه یک ساختمان تجاری سه طبقه ( شامل یک طبقه هم کف، سه طبقه بالای همکف و یک طبقه زیرزمین با  کاربری پارکینگ) مشاهده می شد که در یک مغازه تولیدی پوشاک در طبقه اول از قسمت انبار پارچه در تراس به علت نامعلوم آتش سوزی رخ داده و شعله های آتش از قسمت تراس در حال سرایت به طبقه دوم ساختمان بود.

عملیات سخت آتش نشانان در اطفای حریق یک پاساژ

قانع افزود: آتش نشانان بلافاصله به چند گروه تقسیم شدند، گروه اول پس از قطع برق و گاز ساختمان، مشغول مهار آتش شدند و گروه دوم  همزمان با تهویه دود محل با تجهیز خود به دستگاه تنفسی به جستجو در داخل پاساژ پرداختند و  تعداد زیادی از شهروندان  را سالم خارج و به محل ایمن منتقل کردند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز تاکید کرد: خوشبختانه با عکس العمل به موقع آتش نشانان آتش سوزی به سرعت و قبل از سرایت به مغازه های مجاور و طبقه دوم مهار شد و از بروز خسارات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آمد.

 قانع تصریح کرد: در این پاساژ بیش از ۲۰۰ مغازه و تولیدی با انواع کاربری وجود دارد که با توجه به قدیمی بودن بنای ساختمان و سرعت انتقال حریق در این پاساژ در صورت گسترش حریق احتمال وقوع حادثه ای خطرناک و غیر قابل جبران وجود داشت.

در پایان آتش نشانان پس از مهار کامل آتش سوزی و اطمینان از عدم وجود خطر به ماموریت خود پایان دادند.

لازم به ذکر است، علت آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در حال بررسی است.عملیات سخت آتش نشانان در اطفای حریق یک پاساژ

عملیات سخت آتش نشانان در اطفای حریق یک پاساژ

عملیات سخت آتش نشانان در اطفای حریق یک پاساژ

عملیات سخت آتش نشانان در اطفای حریق یک پاساژ

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: