کد خبر: ۱۴۷۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس گفت: با دستور مقامات قضایی ضاربین ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری فارس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، عبدالحسن صمند نژاد مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: با دستور قاطع دادستان شهرستان ممسنی متعرضان به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان‌های ممسنی و اقلید شناسایی و دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

رهبری صحنه‌گردان مشارکت بالای مردم در انتخابات بودند

وی با اشاره به دستگیری این متخلفان، افزود: در این راستا ضاربان مامور منابع طبیعی شهرستان ممسنی که حین انجام وظیفه و عملیات اطفا حریق مورد حمله و هتاکی قرار گرفته و در پی این ضرب و شتم از ناحیه دست دچار جراحت شدید شده بود دستگیر و روانه زندان شد.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس همچنین با اشاره به پیگیری‌های قضایی جهت شناسایی ضارب ماموران منابع طبیعی شهرستان اقلید و تشریح این خبر اظهار داشت:در پی دریافت گزارشی از وقوع یک فقره آتش سوزی در منطقه سده این شهرستان بلافاصله ماموران یگان حفاظت به محل اعزام شده که با مشاهده متخلفی که با آتش زدن اراضی ملی بالادست باغ خود قصد تصرف این اراضی را داشت اقدام به تذکر داده، اما فرد خاطی با سرپیچی از قوانین و عدم تبعیت از دستورات پس از مواجه با ماموران اقدام به ضرب و شتم و هتاکی مامور منابع طبیعی کرده است.

صمد نژاد با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این متهم اظهار کرد: در حال حاضر طبق تحقیقات قضایی فرد متخلف مورد شناسایی قرار گرفته و پیگیری‌های قضایی جهت دستگیری وی ادامه دارد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی در جهت شناسایی متخلفان منابع طبیعی تصریح کرد: افراد خاطی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان معرفی شده اند.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اشاره به پیگیری این رویداد و برخورد قضائی شدید با متخلفان اراضی ملی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی مجازات سنگین قانونی در انتظار ضاربان و خاطیان به همکاران منابع طبیعی است.

وی خواستار مشارکت فعالانه گروه‌های مردمی طبیعت دوست در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی شد و افزود: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه گزارش تخریب آتش سوزی و تصرف اراضی ملی مراتب را به سامانه رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: