کد خبر: ۱۴۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۳ تير ۱۴۰۰
شهردار شیراز:
حیدر اسکندرپور با بیان اینکه امروز شیراز بیشتر از آنکه به توسعه نیاز داشته باشد به تعالی نیاز دارد، گفت: توسعه اگر متوازن نباشد به جای اینکه آبادانی، رفاه و افزایش کیفیت زندگی را برای شهر به ارمغان بیاورد، تخریب را به دنبال دارد.

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری منطقه ده شیراز با تبریک به منتخبین مردم در ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر شیراز، گفت: امیدوارم اعضای جدید شورای اسلامی شهر، گام‌های بلندتری در جهت توسعه و به ویژه تعالی شیراز بردارند.

بیشتر بخوانید:

روز انتخابات در بیرمنگام انگلیس چه گذشت

وی با بیان اینکه منتخبین مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تعالی را بر توسعه ارجحیت دهند، اضافه کرد: امروز شیراز بیشتر از آنکه به توسعه نیاز داشته باشد به تعالی نیاز دارد. توسعه اگر متوازن نباشد، به جای اینکه آبادانی، رفاه و افزایش کیفیت زندگی را برای شهر به ارمغان بیاورد، تخریب را به دنبال دارد.


اسکندرپور ادامه داد: به عنوان مثال تخریب باغات قصردشت طی دهه‌های گذشته به اسم توسعه، آبادانی برای شیراز در پی نداشت. باغات قصردشت به عنوان سرمایه، میراث و ریه‌های تنفسی شیراز باید حفظ می‌شد و بایستی حفظ شود، اما طی دهه‌های گذشته توسعه‌ای که متوازن نبود منجر به این شد که بخش‌های زیادی از باغات قصردشت را از دست بدهیم.

وی درباره لزوم توجه به تعالی شهر شیراز و مقدم دانستن آن بر توسعه، گفت: کیفیت بخشی به فضا‌های شهری می‌تواند، تعالی شهر را در پی داشته باشد. رویکرد انسان محور نیز بر این اساس شکل گرفته است و به معنای تقدم حضور انسان بر خودرو، تقدم پیاده بر سواره و کیفیت بخشی به فضا‌های شهری است.

شهردار شیراز ادامه داد: استراتژی رویکرد انسان محور بر این مبناست تا فرصتی فراهم کنیم که شهروندان فارغ از زندگی آپارتمان نشینی بتوانند در فضای شهری حضور داشته باشند و این موضوع نیاز امروز شهر است. از شورای ششم نیز تقاضا دارم تا این رویکرد که بر مبنای حضور اجتماعی مردم در فضای عمومی شهر برای غلبه بر محدودیت‌های زندگی آپارتمانی شکل گرفته را دنبال و برای آن برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های متفاوت شورای اسلامی شهر شیراز رویکرد‌های متفاوتی داشته اند، افزود: اطمینان دارم همه اعضا در کلیه دوره‌های پیشین برای شیراز تلاش لازم را کرده اند. از همه کسانی که در انتخابات به عنوان کاندیدای شورای شهر حضور داشتند، چه آن‌ها که رای آوردند و چه آن‌ها که رای نیاوردند، تشکر می‌کنم.

اسکندرپور با سپاسگزاری از همراهی و حمایت‌های اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آرزو میکنم تلاش و نگاه زیبایشان به شیراز جنت طراز مورد قبول مردم بوده باشد.

شهردار شیراز ادامه داد: لازم می‌دانم از تلاش‌های دلسوزانه دکتر موسوی رییس شورای اسلامی شهر شیراز که همواره و همه جا ایشان را از سرمایه‌های کشور می‌دانم سپاسگزاری کنم. دکتر موسوی از یادگاران دفاع مقدس و آزادگانی است که ده سال از بهترین سال‌های عمرش را در اسارت بود تا ایران سربلند و مصون از تجاوز دشمنان بماند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه پروژه‌های اجرا شده در شهر شیراز باید فاخر باشند، اضافه کرد: به مدیران و مسئولان طراحی شهری شهرداری تاکید می‌کنم که در حد و شان مردم شیراز و به صورت فاخر پروژه‌ها را طراحی کنند و در افتتاحیه‌های پیش رو نیز پروژه‌های فاخری که تعدادی از آن‌ها در سطح ملی هستند را تقدیم مردم شیراز می‌کنیم.

اسکندرپور با اشاره به افتتاح فاز نخست بوستان نهراعظم با دارا بودن امکاناتی همچون زمین چمن مصنوعی فوتبال گفت: مربی این زمین فوتبال از شهرداری به علت ایجاد فرصتی برای کاهش فقر حرکتی در بین شهروندان که ثمره زندگی آپارتمان نشینی است، سپاسگزاری کرد و وظیفه شهرداری فراهم کردن این فرصت است.

شهردار شیراز همچنین درخصوص افتتاح ساختمان جدید شهرداری منطقه ۱۰ شیراز گفت: پیش نیاز تکریم مردم این است که فضای اداری منطقه متناسب با شان همکاران در مجموعه شهرداری مناسب سازی و مهیا شود، به همین جهت با توجه به مشکلاتی که ساختمان پیشین این منطقه به علت مسکونی بودن برای همکاران و مراجعان ایجاد کرده بود، ساختمان جدید با فضای مناسب اداری احداث شد.

انتهای پیام/ع


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: