کد خبر: ۱۴۸۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۱۷ تير ۱۴۰۰
استاندارفارس:
رحیمی گفت: اهرم های تشویقی در زمینه فرزندآوری باید فراهم شود و چارچوب قانونی پیدا کند؛ زیرا با تصمیمات شخصی و مقطعی نمی توان این موضوع را سازماندهی کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، عنایت اله رحیمی استاندار فارس امروز 17 تیرماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان این که سرمایه گذاری روی جوانان و بالنده کردن آن ها و استفاده از پتانسیل و نیروی جوانی آن ها می تواند توسعه همه جانبه ای را برای کشور به ارمغان بیاورد، اظهار کرد: جوانان در پیچ و خم برخی مشکلات گرفتار شده اند و ما باید موانع پیش روی این نسل خلاق و توسعه گر را کاهش دهیم.


وی با اشاره به این که ستاد ساماندهی امور جوانان تکالیف مدون و مشخص دارد و با پیگیری اداره کل ورزش و جوانان، اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: ستادهای شهرستانی ساماندهی امور جوانان توسط فرمانداران باید تشکیل شود و به عنوان یکی از اولویت ها مورد توجه قرار گیرد.


رحیمی با بیان این که ازدواج و طلاق متاثر از مولفه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، گفت: یکی از اقدامات مهم در زمینه آماده سازی جوانان برای تشکیل خانواده، مهارت آموزی سربازان وظیفه توسط اداره کار، فنی حرفه ای و بخش خصوصی است که کاری قابل قبول محسوب می شود.


استاندارفارس با تاکید بر هدف گذاری برای حل مشکلات اقتصادی جوانان و تشویق آنان برای ازدواج، ادامه داد: آموزش های لازم جوانان را آماده ورود به مرحله تشکیل خانواده می کند.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که آموزش ها مهارتی جوانان در دوره سربازی باید متناسب با نیازهای بازارکار باشد، تصریح کرد: این آموزش ها بسیار مهم و موثر هستند و باید بر اساس مشاوره های اقتصادی بازار کار باشد که جوانان بتوانند بعد از دوران خدمت مشغول به کار شوند. 

رحیمی خواستار مشارکت بخش خصوصی و تشکل های اجتماعی، اقتصادی و جوانان در برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان شد و گفت: باید از اتاق بازرگانی، نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی کشاورزی، نظام مهندسی معدن و تشکل های گردشگری برای ایجاد فرصت های شغلی و در نظر گرفتن امتیازات و تسهیلات برای کسانی که ازدواج می کنند استفاده کرد.

وی با اشاره به این که باغ های مجالس می توانند زمینه برگزاری مجالس ارزان قیمت را برای زوج های فراهم کنند و شرکت های سیاحتی نیز امکان سفر زوج های جوان را ایجاد کنند، ادامه داد: بیشترین و ارزان ترین شغل ها را در بخش گردشگری می توان ایجاد کرد.

استاندارفارس با بیان این که اتاق بازرگانی می تواند اولویت اشتغال در واحدهای تازه تاسیس و بخش های توسعه ای را به جوانان در شرف ازدواج تا زوج های تازه ازدواج کرده اختصاص دهد، اظهارداشت: اداره کل راه و شهرسازی و شرکت عمران صدرا باید برای زوجین تازه ازدواج کرده و خانه اولی ها فرصت تهیه مسکن فراهم کنند؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی نیز متعهد شوند تعداد مشخصی از افراد تازه ازدواج کرده را مشغول به کار کنند.

این مقام مسئول با اشاره به ظهور آسیب های نوظهور مانند اعتیاد به روان گردان ها و این که باید مراکز تخصصی مشاوره و روان شناسی به درمان بیماری های روانی افراد کمک کنند، افزود: مراکز مشاوره ها و دفاتر ثبت ازدواج باید برای کاهش طلاق و شناخت بهتر طرفین از یکدیگر اقدام به تهیه چک لیست های قابل ارزیابی کنند تا انتظارات و شناخت طرفین ازدواج از یکدیگر دقیق تر شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر تلاش برای ترویج فراهم کردن زمینه فرزندآوری ، گفت: اهرم های تشویقی در این زمینه باید فراهم شود و چارچوب قانونی پیدا کند؛ زیرا با تصمیمات شخصی و مقطعی نمی توان این موضوع را سازماندهی کرد.


انتهای پیام/س/ح


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: