کد خبر: ۱۴۸۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۲۱ تير ۱۴۰۰
مدیرکل امداد فارس گفت: در حال حاضر 467 نخبه دانش آموز، دانشجو، طلبه و دانش آموخته مددجوی این استان در حوزه های مختلف تحصیلی، ورزشی و دینی از حمایت های ویژه کمیته امداد بهره مند می شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با بیان اینکه توانمندسازی افراد در زمینه های مختلف از اهداف مهم این نهاد است، افزود: در حال حاضر 467 نفر از مددجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد استان فارس در زمینه های مختلف علمی-پژوهشی، علوم قرآنی، ورزشی، فرهنگی - هنری و مخترعین شناسایی شده اند.

بیشتر بخوانید:

وی با اعلام این خبر در ادامه یادآور شد: از تعداد نخبگان مذکور، 263 نفر دانش آموز، 97 نفر دانشجو، 20 نفر طلبه و 86 نفر نیز غیر محصل هستند. در ضمن از دانشجویان نخبه تحت حمایت 22 نفر از این عزیزان در مقطع دکتری تحصیل می کنند.

بذرافشان ضمن اشاره به رتبه بندی نخبگان تصریح کرد: نخبگان تحت حمایت به سطح رتبه ای یک، دو و سه تقسیم بندی می شوند که در رتبه یک یا بین المللی و ملی دو برابر هزینه تحصیل، در رتبه 2 یا کشوری 75 درصد هزینه تحصیل و در رتبه سه یا استانی 50 درصد هزینه تحصیل را دریافت می کنند. همچنین طبق تفاهم نامه ای که با بنیاد ملی نخبگان بسته شده است این عزیزان در طول سال از آموزشهای تخصصی رایگان بهره مند می شوند.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر تعداد 42836 دانش آموز و 4152 دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان فارس هستند.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: