کد خبر: ۱۴۸۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۲۳ تير ۱۴۰۰
خودرو تویوتا کمری پس از انحراف از مسیر اصلی و برخورد با پایه تابلو راهنمایی رانندگی متوقف شد .
به گزارش سرویس حوادث شیرازه، به گفته روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیرازدر ساعت 5:03 دقیقه بامداد امروز ، پس از تماس با سامانه 125 و اعلام وقوع تصادف یک دستگاه خودرو تویوتا کمری در کوی وحدت ، آتش نشانان از تیم امداد و نجات جاده ای از ایستگاه چهار روانه محل حادثه شدند.

پس از اعلام این حادثه از طریق مرکز فرماندهی، تیم امدادی  به محل اعلام شده در کوی وحدت قبل از بیمارستان بعثت اعزام شد.

پس از رسیدن به محل حادثه مشخص شد، خودرو تویوتا پس از انحراف به پایه تابلو راهنمایی و رانندگی  برخورد کرده که دو سرنشین خودرو که یک مرد 50 ساله و یک نوجوان 13 ساله بودند مصدوم شده که توسط افراد حاضر از خودرو خارج و به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

تیم امدادی آتش نشانی ، پس از ایمن سازی محور و تامین جاده ، بوسیله نوارهشداردهنده و کله قندی و تنظیم صورتجلسه به عملیا ت خود پایان دادند.

نحوه کمک رسانی به مصدومان در تصادفات:

 بلافاصله بعد از وقوع تصادف با پایگاههای امداد و نجات ( آتش نشانی 125، اورژانس 115) تماس گرفته و موارد ضروری از جمله نوع و تعداد خودروهای تصادفی یا تعداد مصدومین سانحه، زمان وقوع حادثه و وخامت اوضاع و خطرات احتمالی را به اطلاع آنها برسانید.

مصدومان محبوس شده در داخل خودرو را بافشار و کشش خارج نکنید، چرا که ممکن است آسیب دیدگی مصدوم افزایش یابد.

مصدومانی که دچار توقف تنفس یا خونریزی شدید شده اند در اولویت درمانی هستند و نیاز به درمان فوری دارند.

با قرار دادن پارچه تمیز و فشار دست بر روی محل خونریزی جلوگیری کنید. در صورت قطع نشدن خونریزی، عضو را بالا آورید تا خونریزی کمتر شود.

در صورتی که تعداد زیادی مجروح در محل وجود دارند و مشکل تنفسی ندارند، کمک به مصدومان دارای خونریزی شدید در اولویت است.

هنگام حمل مصدوم دقت کنید ضایعه بیشتری به وی وارد نکنید.

 حمل غیر اصولی مصدوم باعث ضایعات بیشتر و حتی قطع نخاع می شود، از این رو در صورتی که با روش های صحیح حمل مصدوم آشنایی ندارید، اگر خطری فوری مانند آتش سوزی جان مصدوم را تهدید نمی کند، از جا به جا کردن وی خودداری کنید.

 انتهای پیام/س
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: