کد خبر: ۱۴۸۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام گفت: هر مومنی هر چه در این هفته توان دارد به شادی و پذیرایی برای ولایت امام علی (ع) بپردازد قابل اهمیت است و اجر معنوی دارد لذا مساجد، تکیه ها، موکب ها و ... حضور خود را در این ایام الهی می توانند در شهر ما نشان دهند.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز امروز در خطبه های نماز جمعه شیراز با تبریک دهه ولایت و امامت گفت: تقوا یعنی فرمان خدا را بردن است و پیامبر اکرم (ص) برای بعد از خودش دوازده امام باقی گذاشتند که نخستین آنها امام علی (ع) بود که به عنوان وصی و جانشین خود در عید غدیر خم معرفی کرد.

وی افزود: عید سعید غدیر خم، سند ولایت مسلمانان است و پیامبر (ص) از طرف خدا و به عنوان پیامبر خدا در این روز اعلام کرد که حضرت امیرالمومنین (ع) امام مومنان است و جانشین، ولی و وصی خواهد بود.

امام جمعه شیراز روز قرآن و عترت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: روز جمعه اینده روز «عترت و قرآن» نامگذاری شده که از مناسبت های مهم دهه ولایت است و باید برنامه های مناسبی برای آن در نظر گرفته شده و اجرا شود.

آیت الله دژکام با بیان اینکه آنها که ولایت را نپذیرفته اند به گفته حضرت محمد (ص) در قیامت روسیاه می شوند و به جهنم خواهند رفت، خاطرنشان کرد: تمام کسانی که ولایت حضرت امیرالمونین (ع) را پذیرفته اند و فرمان بر عترت بوده اند، پشت سر امام علی (ع) خواهند بود و احترام گذاشتن مومنان به ثقلین پاداش خواهد داشت و به سوی بهشت می روند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) رد شدن از پل «صراط» در قیامت را بسیار دشوار دانست و ابراز داشت: ائمه اطهار (ع) عبور از این پل را آسان می کند و شیعیان توسط امام علی (ع) برای گذر از این پل، شفاعت می شوند اما جهنم نصیب دشمنان امام علی (ع) خواهد شد.

به گفته امام جمعه شیراز، هر مومنی هر چه در این هفته توان دارد به شادی و پذیرایی برای ولایت امام علی (ع) بپردازد قابل اهمیت است و اجر معنوی دارد لذا مساجد، تکیه ها، موکب ها و ... حضور خود را در این ایام الهی می توانند در شهر ما نشان دهند.

آیت الله دژکام در خطبه دوم نماز جمعه شیراز گفت: عید سعید غدیر خم از مهمترین مناسبت های این هفته است و قیام امام خمینی(ره) در مقابل آمریکا و موضوع کاپیلاتاسیون را به عنوان یک رویداد تاریخی مهم نیز پیش رو داریم.

امام جمعه شیراز با اشاره به هفته پیش رو اظهار داشت: سه شنبه این هفته برگزاری نخستین نماز جمعه به صورت رسمی و با حکم ولی امر را نیز پیش رو داریم و از چهره پر افتخار امامت جمعه در شهر خودمان، شهید دستغیب در این روز تجلیل خواهیم داشت زیرا ایشان در توسعه مذهبی-فرهنگی تلاش فراوانی کرد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولین قدم در پیشگیری از بسیاری مسایل در جامعه آموزش است، تاکید کرد: در چند روز آتی معرفی دولت جدید را نیز پیش رو خواهیم داشت و دشمنان نظام به هر بهانه تلاش می کنند مشکلات را بزرگ جلوه دهند اما مردم ما بیدار هستند که حفظ نظام را مورد توجه قرار دهند.

آیت الله دژکام نقش تک تک افراد جامعه در رشد و پیشرفت کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: ائمه جمعه باید در آگاه سازی مردم نسبت به دسیسه دشمنان تلاش مطلوبی داشته باشند و همه ما در جنگ اقتصادی و تبلیغاتی در دولت جدید باید پیروزمندانه تلاش کنیم.

بنابه گفته امام جمعه شیراز، باید کاری شود که زندگی در روستاها بهتر شود تا شاهد سیل مهاجرت ها به شهرهای استان نباشیم و مهمترین کار در این زمینه اشتغال زایی است که باید از ظرفیت های فارس برای اشتغال در روستاها استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در فارس، هم افزایی میان مسئولان و دستگاه ها را سبب ناامیدی دشمن دانست و تاکید کرد: این هم دلی و هم افزایی رشد اقتصادی برای ما در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/ح
مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: