کد خبر: ۱۴۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
شیرازه گزارش می‌دهد:
پس از گذشت دو ماه از تجمع اتوبوس‌های درون شهری شیراز و تعطیلی دو روزه ناوگان به دلیل مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، امروز نیز شاهد اعتراض رانندگان و بهره برداران اتوبوس به وضع موجود هستیم که منجر به اختلال در رفت‌وآمد شهروندان شهر شیراز شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، امروز صبح شنبه دوم مرداد ماه دوباره مردم شیراز با نبود اتوبوس‌ها و ساعت‌ها معطلی برای رفتن به محل کار مواجه شدند. 

خیلی از شهروندان شهر شیراز بر این باور شدند که شاید ناوگان اتوبوس امروز به دلیل شیوع بیماری کرونا دوباره تعطیل شده است اما با بازدید میدانی خبرنگار شیرازه مشخص شد که دوباره رانندگان و بهره برداران اتوبوس در پایانه های مسافربری ماشین های خود را به دلیل مشکلات معیشتی و دریافت مطالبات به حق خود خاموش کرده اند.

حدود دو ماه پیش بود که اتوبوس های دورن شهری شهر شیراز پس از تجمع برای دریافت مطالبات با وعده مسئولان برای رفع مشکلات دوباره فعالیت خودشان را آغاز کردند که امروز دوباره شاهد اختلال در رفت و آمد شهروندان سومین حرم اهل البیت(ع) هستیم.

این درحالی است که مسئولان حمل و نقل شهرداری شیراز خبر از افزایش 50 درصدی  حقوق رانندگان دادند اما در واقعیت این افزایش حقوق محقق نشده است.

آزادی نماینده بهره برداران سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز در گفتگو با خبرنگار شیرازه در تشریح دلایل تجمع رانندگان گفت: مشکلات قبلی کماکان وجود دارد و اصلی ترین دلیل تجمع امروز " نبود درآمد کافی ناوگان" است، یارانه خرداد و تیرماه هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت های اجناس و وضعیت معیشتی، پرداخت مابه تفاوت حقوق رانندگان اتوبوس دورن شهری شیراز امسال هنوز صورت نگرفته که باعث سختی زندگی این قشر زحمت کش شده است.


دو سوم رانندگان و بهره برداران اتوبوس بیمه نیستند

به گزارش شیرازه، از ساعت ۴:۳۰ اتوبوس ها شروع به کار می کند و ۱۱ شب کار تمام می شود با این وجود دو سوم بهره برداران و رانندگان بیمه نیستند و این درحالی است که نامه نگاری ها با همه نهاد های مرتبط درجریان هستند اما هیچ نهادی به مشکلات این بخش رسیدگی نمی کند.

گفتنی است، گرانی قطعات، عدم پرداخت به موقع مطالبات، حقوق پایین و نبود حداقل حقوق اداره کار، بیمه، کم شدن مسافر به دلیل کرونا از دیگر دلایل تجمع امروز رانندگان و بهره برداران اتوبوس شهر شیراز می‌باشد.

حرف آخر اینکه...

به نظر می رسد مسئولین امر باید بیشتر به وعده های خود عمل کنند و معیشت این قشر زحمت کش را باتوجه به وضعیت اقتصادی جامعه مد نظر قرار دهند تا کار های نمایشی چراکه مهم ترین رکن نیروی انسانی است.

پایگاه تحلیلی خبری شیرازه با توجه به رسالت خود آماده انتشار پاسخ مسئولان نسبت به این مطالبه مردمی می باشد.

انتهای پیام/حمطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: