کد خبر: ۱۴۸۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
رئیس ستاداحیا امر به معروف و نهی از منکر کشور:
آیت الله صدیقی گفت: ارتباط پیامبر(ص) و امام علی(ع) با جامعه اسلامی ارتباطی قلبی و عاشقانه بود از این رو ائمه اطهار جایگاه ویژه ای در قلوب مسلمین دارد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد احیا امربه معروف و نهی از منکر کشور شنبه شب در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بیان کرد: تمامی پیامبران جانشینی برای هدایت جامعه پس از خود معرفی کردند و خاتم الانبیا (ص) نیز همچون سایر انبیا الله شخصی را برای هدایت جامعه پس از خود معرفی کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه حضرت محمد (ص) خاتم الانبیا بود شخصی را برای هدایت پس از خود جامعه برگزید که این شخص تحت تعلیم ایشان بوده و شخصی عالم و دانشمند بود.

آیت الله صدیقی در ادامه تاکید کرد: انتخاب امام علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر (ص) در جامعه اسلامی یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای توسعه جامعه اسلامی و بقا اسلام بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ارتباط جامعه اسلامی با خاتم الانبیا(ص) ارتباطی قلبی و عاشقانه بود و این دیدگاه در جامعه موجب شد پیامبر فاتح قلب‌های مسلمانان باشد، تاکید کرد: حضور بیش از ١٢۴ هزار پیامبر در جهان از آن جهت است که مردم در تمامی ادوار تاریخ مورد هدایت قرار گرفته و مسئولان یاد بگیرند که چگونه باید به مردم خدمت کنند.

به گفته امام جمعه موقت تهران ولایت فقیه در کشور در ادامه ولایت ائمه اطهار است و باید در این مسیر یاور رهبر جامعه بود تا بتوان زمینه ظهور را فراهم کرد.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: