کد خبر: ۱۴۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس:
قزل سفلی گفت: به مناسبت سالروز پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به جهادگران، رزمایش ۱۲ هزار نفری خدمت رسانی در قالب ۹۰۰ اردو جهادی از ۱ تا ۱۵ روزه در حوزه های عمرانی، فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، سلامت، آب رسانی، خدماتی، اشتغال و تحصیلی از فردا آغاز خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، اسماعیل قزل سفلی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در سالروز دیدار رهبرانقلاب با فعالین جهادی در سال ۱۳۹۸ با تبریک عید غدیر گفت: بسیج سازندگی در امتداد جهاد سازندگی با نظر مستقیم مقام معظم رهبری در ۱۷ اردیبهشت ماه تاسیس شد و در آن زمان ۴۹ گروه جهادی در کل کشور فعالیت داشتند که اکنون به ۴۲ هزار گروه جهادی رسیده است.

وی افزود: وظیفه سپاه، بسیج و دولت را رهبرمعظم انقلاب در موضوع گروه های جهادی به روشنی تبیین کردند لذا دولت تامین عرصه و پشتیبانی از جهادگران و بسیج ساماندهی را برعهده دارد لذا در مجموعه بسیج سازندگی ۴ راهبرد در دستور کار قرار دارد.

قزل سفلی اولین راهبرد بسیج سازندگی در قبال گروه های جهادی را "ساماندهی" اعلام کرد و اظهار داشت: گروه های جهادی در عرصه های عمرانی، آموزشی، فرهنگی مخصوصا آب رسانی و آسیب های اجتماعی سازماندهی شده اند که پایگاه و محله محور هستند که در ذیل مسجد محله مسائل محله را شناسایی، راهکار را پیدا می کند و به حل مشکلات می پردازد.

رئیس بسیج سازندگی استان فارس با بیان اینکه بیش از ۳۵۰۰ گروه جهادی فقط در استان فارس سازماندهی شده است، خاطرنشان کرد: برخی از گروه های جهادی "جغرافیا محور" هستند که خارج از استان در حال خدمت رسانی می باشند که البته آمادگی دارند در حوزه بین المللی هم ورود پیدا کنند و با توجه به توانمندی جهادگران، چتر خدمت رسانی را در همه این عالم و در کشور های مسلمان منطقه نیز باز کنند.

این مقام مسئول، "توانمند سازی در حوزه های عمومی و تخصصی" را دومین راهبرد بسیج سازندگی در قبال گروه های جهادی دانست و اظهار داشت: در مباحث مبانی حرکت جهادی و تخصصی در رسته ای که گروه های جهادی مثل سلامت، کشاورزی، علمی و... شکل گرفته اند، آموزش های مختلفی انجام شده است لذا ما وظیفه داریم که گروه های جهادی را توانمند کنیم که این امر در سطوح های مختلف گروهی، شهرستانی، استانی در قالب "دوره های رسم جهاد" انجام می شود.

قزل سفلی تصریح کرد: راهبرد بعدی پشتیبانی است با اینکه این بخش مربوط به دولت است اما بسیج سازندگی بستر ساز این پشتیبانی بهتر از طرف مجموعه را برعهده دارد لذا کارگروه بسیج سازندگی استان به ریاست استاندار فعال شده که برای اردو های تابستانی برگزار شد و نشست ها در شهرستان ها با ریاست فرمانداران برای پشتیبانی و هماهنگی بهتر در حال شکل گیری است.

وی با اشاره به اینکه پشتیبانی مسائل حقوقی نظیر مجوز ها، احکام ماموریتی و ... گروه های جهادی نیز توسط بسیج سازندگی استان انجام می شود، تاکید کرد: با شتاب بیشتری می خواهیم جهادگرانی که در راه خدمت رسانی از بین رفته اند و یا مسئله جسمی به وجود به عنوان شهید خدمت و ایثارگر در حال خدمت معرفی شوند که که به دنبال مصوبه مجلس هستیم.

به گفته رئیس بسیج سازندگی استان فارس، ۴۰ جهادگر آسمانی در کل کشور در راه خدمت به مردم جان خودشان را از دست داده اند که ۲ نفر از استان فارس هستند که با گذشت این همه سال عنوان شهید به این جهادگران بی ادعا اطلاق نشده است.

قزل سفلی جهادگران را انسان هایی معرفی کرد که بی منت، بی ادعا جان خودشان را در دست می گیرند و برای آلام درد های مردم در سخت ترین شرایط مشغول فعالیت هستند و آن روزایی که کادر پزشکی نیاز مبرم به نیروی انسانی پیدا کردند، نیروهای جهادی در قالب طرح همیار بیمار به کمک شتافتند.

این مقام مسئول "طرح هنگ امداد طبیعت" در استان فارس را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در موضوع اطفا حریق گروه های جهادی شبانه روز در کوه ها در حال مبارزه با آتش سوزی هستند که تا کنون نتایج خوبی حاصل شده است؛ امروز به این نتیجه رسیده ایم که باید "بنه جهادی" و تجهیزاتی به صورت شهرستانی آماده شود و با خیرین، مجموعه های انقلابی در حال رایزنی هستیم تا برای پشتیبانی عمرانی بچه های جهادی در سراسر استان ماشین آلات فراهم کنیم.

وی افزود: قرارگاه جهادی آسیب های اجتماعی از جمله مواردی است که در این حوزه دنبال کنیم برای اینکه هدفمند کار را دنبال کنیم؛ قرارگاه جهادگران مدرسه ساز شکل گرفته و قرارگاه جهادگران آب رسان هم در حال شکل گیری است و به دنبال این هستیم که گروه ها و قرارگاه هایی تخصصی، هدفمند و متناسب به نیاز های مردم ایجاد شود.

آغاز رزمایش ۱۲ هزار نفری خدمت رسانی در فارس
رئیس بسیج سازندگی استان فارس دیدار فعالین گروه های جهادی با رهبر انقلاب در ۱۰ مرداد ماه و یادداشت نُه بندی رهبرانقلاب خطاب به جهادگران را در ۱۱ مرداد را مورد اشاره قرار داد و گفت: به مناسبت گرامی داشت این سالروز سلسله برنامه هایی تدارک دیده شده است.

رهبرانقلاب در این پیام خطاب به جهادگران می فرمایند که کارتان ارزشمند است چراکه کار جهادی برخواسته از ایمان و از ظرفیت وجودی انسان است؛ ارتقا فکری شما را از خدمت رسانی یدی دور نکند، چراکه تعمیر خانه های نیازمندان به کار شما برکت و نور می دهد؛ شعار خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت را همگانی کنید و محیط خدمت رسانی پر از ایمان و عمل صالح شود.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب می فرمایند که اهالی منطقه خدمت رسانی را در کار ها شریک کنید، توانمندی و فعالیت خود را به شکل هنرمندانه به گوش همگان برسانید چراکه چقدر شوق انگیز است.

قزل سفلی برنامه های سازمان بسیج سازندگی استان فارس را به مناسبت پیام رهبرانقلاب مورد توجه قرار داد و گفت: به این مناسبت ۳۱۵ برنامه، تا ۱۱ مرداد با محوریت جهادگران در سراسر استان برنامه ریزی و اجرا می شود که نشست های گفتمان جهاد، یادواره جهادگران آسمانی، دیدار با ائمه جمعه در سراسر استان، نشست مجامع جهادی سرکشی از خانواده های جهادگران آسمانی و میزگرد های رسانه ای پیرامون بحث و بررسی این پیام ۹ بندی نمونه ای از این برنامه های است.

بنابه گفته رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس، رزمایش ۱۲ هزار نفری خدمت رسانی در قالب ۹۰۰ اردو جهادی از ۱ تا ۱۵ روزه در حوزه های عمرانی، فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، سلامت، آب رسانی، خدماتی، اشتغال و تحصیلی از فردا آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مردم، عشایر و دامداران با همکاری اداره کل دامپزشکی استان واکسیناسیون طاعون نشخوارگان دام های سبک با کمک ۶۵۰ تیم جهادی چهار نفره از چهارشنبه آغاز خواهد شد و طی ۲ ماه آغاز می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه تلاش بر این داریم که به صورت مسئله محور وارد مشکلات بشویم و ظرفیت گروه های جهادی به کمک مردم آیند، تاکید کرد: افتتاح ۳۰ پروژه عمرانی در ۶ شهرستان با حضور سردار حزنی مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآینده نزدیک صورت میگیرد و در قالب قرار گاه امام حسن مجتبی(ع) با همکاری ستاد اجرایی، سپاه، بنیاد مسکن، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان مراسم کلنگ زنی ۳ هزار مسکن محرومین ویژه مددجویان کمیته امداد در استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ح


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: