کد خبر: ۱۴۸۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مدیر تالار منطقه ای بورس فارس:
مدیر بورس منطقه‌ای فارس گفت: ارزش معاملات بورس تیرماه امسال ۴۹ درصد مربوط به خرید و ۵۱ درصد به فروش سهام اختصاص داشت.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، محمد کیامهر مدیر تالار بورس منطقه‌ای فارس گفت: در تیر ماه امسال و طی ۲۰ روز فعالیت ۶۸۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴,۹۰۶ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت.

وی افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۲۴۵,۳۱۷ میلیون ریال بوده است؛  مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمارمشابه پارسال نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۴۱ درصد و ارزش ریالی معاملات ۷۸ درصد کاهش داشته است.

به گفته کیامهر، بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۴۹ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۱ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۳۱ شرکت است، اظهار داشت: از این میان ۵ شرکت در بازار اول، ۱۱ شرکت در بازار دوم و ۱۵ شرکت در فرابورس قرار دارند.

مدیر تالار بورس منطقه‌ای فارس در پایان سخنان خود گفت: در یک ماهه اخیر ۵۰ شرکت کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ۹۸,۱۲۷ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار ۴,۹۰۶ میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/ ح

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: