کد خبر: ۱۴۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۸ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در فارس جان خود را از دست دادند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، سید روح اله حسینی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا یک میلیون و ۶۸ هزار و ۶۹۱ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۱۴ هزار و ۴۶۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۲۶ هزار و ۲۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۶۴۲ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع ۳۳۷ هزار و ۱۱۰ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی، با اعلام جان باختن ۱۹ هم استانی دیگر بر اثر کروناویروس طی روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری را پنج هزار و ۱۳۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: هم اکنون سه هزار و ۷۶ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، تا امروز، هفتم مرداد ۱۴۰۰،تعداد ۲۹۷ هزار و ۳۸۴ بیمار مبتلا به کروناویروس در استان فارس بهبود یافتند.

حسینی با تاکید بر اینکه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، شیوع ویروس کرونا در استان را افزایش می‌دهد، افزود: بهترین روش برای جلوگیری از گسترش کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است.

انتهای پیام/ح

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: