کد خبر: ۱۴۸۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۸ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
مسوول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز طرح خانواده بهارنکو را یک تجربه موفق در سطح کشور خواند و گفت: شیراز همیشه در اوج بوده است
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، جلسه‌ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمید مقامی مسوول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه، مسیولین مراکز بهارنکو و جمعی از همکاران در دانشگاه در دفتر نهاد رهبری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به فعالیت‌های ۱۰ سال گذشته‌ی «گروه موسسات دانش بنیان بهارنکو»، گفت: فعالیت مجموعه بهارنکو وابسته به نهاد رهبری دانشگاه، تنها به ۶ ساعت کلاس آموزش الزامی پیش از ازدواج خلاصه نمی‌شود بلکه این نقطه شروع بود.

بیشتر بخوانید:


حجت الاسلام و المسلمین مقامی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت از این طرح الگو گرفت و در دولت مصوب و در بعضی استان‌ها اجرایی شد، افزود: فقط اینها باعث نشده که آمار طلاق در استان کاهش یابد بلکه در کنار این طرح، مشاوره تکمیلی، آموزش های قبل و بعد از ازدواج راه اندازی و مرکز مشاوره گسترش داده شد و در حال حاضر چندین سال است که طرح بهارنکو با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان‌های استان فارس اجرا و پیگیری می‌شود.

وی طرح خانواده بهارنکو را یک تجربه موفق در سطح کشور خواند و افزود: شیراز همیشه در اوج بوده است. مجمع خیرین سلامت و خیلی از طرح های دانشگاه از شیراز آغاز شد و کار اجتماعی بزرگ بهارنکو هم از اینجا آغاز شد و این خود افتخاری برای شیراز است.

 حجت الاسلام و المسلمین مقامی خاطرنشان کرد: در جلسه ای طرح خانواده بهارنکو را خدمت مقام معظم رهبری ارایه کرده و ایشان در جریان این طرح هستند.

مسوول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد: با توجه به پایین آمدن آمار ازدواج در کشور و مشکلات اقتصادی به وجود آمده می بایست با همکاری دانشگاه و نهاد رهبری برای برنامه های آینده حوزه خانواده برنامه ریزی ویژه تری صورت پذیرد.

وی با اشاره به مشکلات مالی و در اختیار نداشتن مکان مناسب برای اجرای برنامه های طرح خانواده بهارنکو بیان کرد: برای رفع موانع و قانونی تر شدن فعالیت های مجموعه «گروه موسسات دانش بنیان خانواده بهارنکو» ثبت شد و به صورت گسترده تر برنامه های بهارنکو در حال برگزاری و اجرا است هرچند مکان های موجود در شان دانشگاه و زوجین نیست که این مشکلات می بایست با همکاری و مساعدت دانشگاه و دیگر ارگان های مرتبط برطرف شود.

در ادامه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز طرح بهارنکو را برندی برای دانشگاه دانست و عنوان کرد: دانشگاه با اعتقاد قلبی با طرح همکاری می کند و سرفرازی مجموعه بهارنکو برای همه دانشگاه است.

عبدالرسول همتی با اشاره به آمار و ارقامی که ثبت احوال در خصوص تاثیرگذار بودن فعالیت‌های بهارنکو بر بهبود حوزه خانواده داشته است، بیان کرد: در ادامه باید به سمت مردمی تر شدن طرح پیش رفت تا در سبد هزینه خانواده ها قرار گیرد. منظور این نیست که تمام هزینه ها را خانواده ها پرداخت کنند بلکه دانشگاه تا جایی که بتواند همکاری لازم را با مجموعه بهارنکو خواهد داشت.

در پایان مسیولین مراکز بهارنکو مسایل و مشکلات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: