کد خبر: ۱۴۸۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۷ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
سازمان آتش نشانی شیراز یکی از برترین کلانشهرهای کشور در نصب شیر هیدرانت آتش نشانی
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، آتش‌سوزی یکی از حوادثی است که اغلب به دلیل بی‌احتیاطی افراد روند رو به رشدی در شهرها داشته است و استفاده از آب  اصلی‌ترین راه اطفای حریق بوده اما با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی زمانی که حادثه‌ای مانند آتش‌سوزی در شهر رخ می‌دهد عوامل زیادی ممکن است دست به دست هم دهد تا در روند امدادرسانی به موقع و صحیح اختلال ایجاد شود که مهم‌ترین آنها ترافیک، معابر کم عرض و باریک و تجمع شهروندان است.

راه‎های مختلفی وجود دارد که بتوان در زمان وقوع حریق نخستین اقدام را به منظور جلوگیری از گسترش آن انجام داد، یکی از آنها نصب شیرهای آب ایستاده آتش‌نشانی(هیدرانت)‌ است.
محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز با بیان اینکه نصب یک هزار و 550 شیر هیدرانت در سطح شهر شیراز در مرحله اجرایی است، اظهار داشت: در حال حاضر این کلانشهر از لحاظ جانمایی و تعداد شیر های هیدرانت فعال در وضعیت بسیار مطلوبی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شیرهای آتش نشانی (هیدرانت) برای تأمین آب مورد نیاز جهت اطفای حریق و آبگیری تانکر خودروهای آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اضافه کرد: شیرهای هیدرانت از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب شهر شیراز در همه مناطق شهرداری با فاصله استاندارد نصب شده اند.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به شرایط حساس منطقه  تاریخی و فرهنگی شیراز و نگاه ویژه این سازمان به آن ، تصریح کرد: به دلیل عدم تردد خودروهای عملیاتی در برخی نقاط بافت تاریخی، تا کنون تعداد 100 شیرهیدرانت نیز در این منطقه نصب شده تا بتوان در کمترین زمان ممکن بهترین بهره برداری را داشته باشیم. شیرهای آتش نشانی به منزله استقرار دائم خودرو اطفایی بوده که در سرعت عمل نیروهای آتش نشانی در زمان وقوع حوادث و اقدام به‌موقع جهت حفظ جان و مال شهروندان حاضر در این نقاط، بسیار مؤثر است.

قانع درمورد تعداد شیر‌های آتش نشانی نصب شده در کلانشهر شیراز گفت: در حال حاضر 1300  دستگاه شیر آتش نشانی در نقاط مختلف شهر شیراز وجود دارد که اين تعداد برابر با سطح توصيه شده استانداردهاي جهاني نيز مي‌باشد و براساس برنامه ریزی های انجام شده و به منظور توسعه این تجهیزات، با همکاری شرکت آبفا تعداد 250 دستگاه دیگر در معابر شهر شیراز جانمایی شده است     و همکاران ما روزانه در حال نصب شیرهای جدید می باشند که در آینده ای نزدیک تعداد شیر های آتش نشانی فعال در سطح شهر به عدد یک هزار و 550 خواهد رسید.

این مقام مسئول همکاری سازمان آب و فاضلاب شیراز را برای انجام این اقدام، مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: رشد نصب شیرهای هیدرانت در سال‌های اخیر با همکاری شرکت آب و فاضلاب شیراز روند خوبی داشته است و این احساس مسئولیت از سوی این سازمان برای افزایش ایمنی کلانشهر شیراز قابل تقدیر است.

لازم به ذکر است سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز یکی از سازمان های برتر کشور در خصوص تهیه و نصب شیرهای آتش نشانی می باشد.

در پایان رییس سازمان آتش نشانی شیراز خطاب به شهروندان عنوان کرد: رانندگان باید حریم 15 متری از تابلو شیرهای آتش نشانی را رعایت نموده تا در مواقعی که فضا برای امدادرسانی مناسب نیست، آبگیری مجدد خودروهای آتش نشانی با مشکل مواجه نگردد.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: