کد خبر: ۱۴۹۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از سوی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های فارس برگزار می شود:
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های استان فارس ، از آغاز پویش روضه‌های خانگی هم زمان با آغاز محرم در دانشگاه های استان فارس خبر داد وگفت: دانشجویان و دیگر افراد جامعه می توانند برای پیوستن به این پویش مردمی با ارسال کلمه «حی علی الحسین» به سرشماره 30007715151515 را ارسال و از اطلاعات برنامه مطلع شوند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حجت الاسلام حمید مقامی با اشاره به آغاز پویش «روضه های خانگی» گفت: روضه‌های خانگی یکی از سنت‌های حسنه‌ در تعظیم شعائر حسینی با قدمتی دیرینه در بین شیعیان است که امسال نیز تلاش داریم این مهم را در جامعه نهادینه کنیم به همین منظور افراد وجامعه دانشگاهیان می توانند برای پیوستن به این پویش مردمی کلمه «حی علی الحسین» به سرشماره 30007715151515 را ارسال کنند.

بیشتر بخوانید:

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های استان فارس بابیان اینکه روضه‌های خانگی حتی در برهه‌ای از زمان یکی از رویدادهای اصیل در حفظ فرهنگ شیعی بوده است، افزود: امسال علی رغم وجود شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم های عزادری  را سعی بر مجازی بودن در خانه ها برگزار می کنیم.

حجت الاسلام مقامی هدف از اجرای این طرح را احیا و تقویت سنت حسنه‌ روضه‌های خانگی، ارائه الگوهای عملی سبک زندگی از قرآن کریم و همبستگی نظام خانوادگی و نظام همسایگی برشمرد و یادآور شد: معتقد نیستیم که این پویش و توسعه روضه‌های خانگی می‌تواند جایگزین سایر آیین‌های عزاداری باشد.

وی ادامه داد: امسال مانند سال های گذشته آیین‌های محرم ضمن حفظ و استمرارآن‌ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز ضروری است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های استان فارس افزود: این پویش  از ابعاد مختلف فرهنگی مذهبی برخوردار است که کلیه اقشار جامعه را پوشش می‌دهد و هرفردی می تواند به سهم خود در این پویش مشارکت کند؛ در بخش محتوایی تولید آثار چندرسانه‌ای برای 10 شب محرم از طریق فضای مجازی، برگزاری نشست‌های تخصصی از برنامه‌های این پویش فراگیر است.

حجت الاسلام مقامی در پایان افزود: در بخش رویدادی؛ برگزاری مسابقات برای اقشار و رده‌های سنی مختلف، تولید پادکست ، ارسال بسته‌های فرهنگی، شامل پرچم عزای امام حسین (ع) و اقلام متبرک به دانشجویان نوخانه (اولین سال تشکیل خانواده) و بسیاری برنامه‌های دیگر برنامه‌ریزی‌شده است که ارادتمندان به سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) می‌توانند جهت پیوستن به این پویش «حی علی الحسین» را به سرشماره 30007715151515را ارسال نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.fars.nahd.irو یا @fars.nahd در شبکه‌های اجتماعی مراجعه نمایند.

انتهای پیام/س
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: