کد خبر: ۱۴۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۰
جولان کرونا در فارس؛
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه بیست و پنجم مرداد ۱۴۰۰، از جان باختن ۵۲ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، سید روح اله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع)، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹، یک میلیون و ۳۰۰ هزار ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی و سریع در استان فارس، شامل یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۷۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۵۰ هزار و ۸۱۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی در ادامه افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» ۱۳۸ هزار و ۳۴۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۶ هزار و ۹۴۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع ۳۷۷ هزار و ۷۵۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید:

حسینی همچنین از بهبودی ۳۲۸ هزار و ۷۹۶ نفر از ابتدا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بستری ۶۵۱ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک ابتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های فارس، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را پنج هزار و ۳۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۴۰۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

سینی در ادامه با اعلام جان باختن ۵۲ هم استانی دیگر بر اثر این بیماری طی روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری را پنج هزار و ۶۷۴ نفر اعلام کرد.

وی از تلخی بی پایان این روز‌ها به دلیل شیوع کرونا و رنگ باختن اعداد و ارقام مربوط به این بیماری گفت و افزود: تعداد قابل توجهی از افراد جانباخته بر اثر کرونا در روز‌های گذشته زیر شصت سال هستند و در حال حاضر از بین بیش از پنجاه هزار بیمار مبتلا یا مشکوک ابتلا به کووید۱۹ در فارس، حدود پنج هزار نفر در بخش‌های کرونا بیمارستان‌های فارس خدمات درمانی دریافت می‌کنند و بیش از ۴۵ هزار نفر نیز در ایزوله خانگی به سر می‌برند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه از این افراد و خانواده‌های آنان خواست، شرایط ایزوله خانگی را با دقت و جزییات بیشتر رعایت و از حضور در جامعه پرهیز کنند تا بتوانیم از سرایت بیشتر ویروس جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: